banner ad

J. K. Rowling wypadła z listy miliarderów „Forbesa”

16 marca 2012


J.K. Rowling, czyli pierwsza kobieta-pisarz w historii, która trafiła na listę miliarderów w rankingu „Forbesa”, straciła swój prominentny status z powodu? podatków i działalności charytatywnej.

„Nowe informacje o około 160 milionów dolarów przeznaczonych na cele charytatywne w połączeniu z wysokimi stawkami podatkowymi w Wielkiej Brytanii sprawiły, że autorka Harry’ego Pottera wypadła w tym roku z naszej listy” ? zauważył dwutygodnik Forbes w komentarzu do swojej listy.

Rowling, która sama była kiedyś bezrobotną matką samotnie wychowującą dziecko bardzo angażuje się w pomoc osobom, borykającym się z podobnymi problemami.

„Macie moralny obowiązek, gdy dano wam znacznie więcej niż potrzebujecie, aby robić z tym mądre rzeczy” ? powiedziała w rozmowie z PhilantropyUK pisarka.

W jej przypadku mądre działania sprowadziły się do wspierania organizacji związanych z ubóstwem, stwardnieniem rozsianym, dobrem dzieci i analfabetyzm. Rowling wydała również trzy książki, z których dochód przeznaczony został na cele charytatywne. „Quidditch przez wieki”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” oraz „Baśnie Barda Beedle’a”, stanowiące uzupełnienie do cyklu o Harrym Porterze, przyniosły prawie trzydzieści milionów dolarów, które przeznaczono na różne inicjatywy.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy