J. K. Rowling uważa, że Hermiona powinna wziąć ślub z Harrym Potterem

2 lutego 2014

rowling-slub-harry-hermiona
W wywiadzie udzielonym Emmie Watson, aktorce, która wcieliła się w Hermionę Granger w ekranizacji „Harry?ego Pottera”, J. K. Rowling przyznała się, że nie jest zadowolona z zakończenia sagi o przygodach młodego czarodzieja i jego przyjaciół. Zdaniem pisarki Hermiona powinna wziąć ślub z Harrym, a nie z Ronem, jak to zostało opisane w epilogu ostatniej części.

Rowling stwierdziła, że zdaje sobie sprawę, iż to mało wiarygodne, aby Hermiona i Ron zostali parą, napisała jednak takie, a nie inne zakończenie, bo chciała w ten sposób spełnić swoje pierwsze założenie. „Tak to zostało pomyślane, naprawdę. Z powodów, które niewiele mają wspólnego z literaturą, a znacznie więcej z moim przywiązaniem do fabuły, jaką na początku sobie wyobraziłam, Hermiona została z Ronem” ? wyznała.

Zdaniem pisarki Hermiona powinna wziąć ślub z Harrym: „Wiem, przepraszam. Już słyszę gniew i wściekłość, jaką może to powodować u niektórych fanów, ale jeśli mam być absolutnie szczera, dystans zmienił mój punkt widzenia. Czy mówiąc to złamię czyjeś serca? Mam nadzieję, że nie”. Rowling uważa, że gdyby Ron i Hermiona rzeczywiście zostali parą, musieliby zapewne korzystać z poradni małżeńskiej.

Emma Watson nie wydała się zaskoczona wypowiedzią pisarki. „Myślę, że są fani, którzy to wiedzą i którzy zastanawiają się, czy Ron mógłby naprawdę uczynić ją szczęśliwą” ? powiedziała aktorka.

Pełen wywiad ukaże się w najnowszym numerze magazynu „Wonderland”, którego redaktorką gościnną jest wcielająca się w Hermionę aktorka Emma Watson.

źródło: The Sunday Times

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy