banner ad

J.K. Rowling ujawniła fabułę i datę światowej premiery czwartej części serii o Cormoranie Strike’u

10 lipca 2018


J.K. Rowling obwieściła, że „Lethal White” (z ang. „Zabójcza biel”), czyli czwarta część serii kryminalnej o Cormoranie Strike’u, którą autorka publikuje pod pseudonimem Robert Galbraith, ukaże się na rynku anglojęzycznym już 18 września. Przy okazji poznaliśmy fabułę książki.

Akcja „Zabójczej bieli” ma się rozgrywać tuż po wydarzeniach opisanych w „Żniwach zła”. Prywatny detektyw Cormoran Strike i jego współpracowniczka Robin Ellacott walczą o odkrycie prawdy w nowej sprawie. Do biura, w którym urzędują, przychodzi młody człowiek imieniem Billy z prośbą o pomoc w zbadaniu zbrodni, której ? jak sądzi ? był świadkiem w dzieciństwie. Młodzieniec najwyraźniej cierpi na zaburzenia psychiczne, nie pamięta też zbyt wielu szczegółów, ale jest w nim i w jego historii coś szczerego, dlatego Strike jest głęboko zaniepokojony tym, co słyszy. Zanim jednak uda mu się wyciągnąć z chłopaka więcej informacji, ten wybiega z gabinetu w panice.

Próbując wyjaśnić opowieść Billy’ego, Cormoran Strike i Robin Ellacott ? kiedyś jego asystentka, a obecnie współpartnerka w interesie ? idą krętym tropem, który prowadzi ich przez boczne uliczki Londynu do wewnętrznego kręgu w Parlamencie i pięknego, ale złowieszczego dworku na dalekiej wsi.

Nie dość, że śledztwo przypomina labirynt zagadek, to na dodatek prywatne życie Strike’a bardzo się skomplikowało. Odkąd zyskał sławę jako prywatny detektyw, nie może już działać zakulisowo, tak jak kiedyś. Co więcej, jego relacje z Robin, która jest teraz nieoceniona w prowadzeniu działalności, są dużo bardziej napięte, a osobiste stosunki między nimi ? o wiele bardziej zawiłe.

Światowa premiera „Zabójczej bieli” zapowiedziana jest na 18 września. Poniżej możecie zobaczyć okładkę oryginalnego wydania książki. W naszym kraju powieść, podobnie jak trzy poprzednie części serii, opublikuje Wydawnictwo Dolnośląskie. Data wydania polskiego przekładu nie jest jeszcze znana. Aktualnie Rowling pracuje nad scenariuszem trzeciej części sagi filmowej „Fantastyczne zwierzęta”.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy