J.K. Rowling skończyła pisać scenariusz trzeciej części „Fantastycznych zwierząt”

18 grudnia 2018


J.K. Rowling poinformowała na Twitterze, że skończyła pisać scenariusz trzeciej części filmowej sagi „Fantastyczne zwierzęta” opowiadającej o perypetiach magizoologa Newtona Skamandera.

Pisarka nie chciała ujawnić żadnych szczegółów na temat fabuły filmu. Poproszona o to, czy mogłaby chociaż w trzech słowach skomentować, czego możemy oczekiwać po trzeciej części, Rowling napisała: „Odpowiedzi zostaną udzielone”. Biorąc pod uwagę, że premiera obrazu wstępnie ustalona jest na 2020 rok, należy sądzić, że prace na planie produkcji rozpoczną się w przyszłym roku.

Filmowa saga „Fantastyczne zwierzęta” ponownie przenosi widzów do czarodziejskiego świata, który podbił ich serca i rozpalił wyobraźnię na kartach książek o Harrym Potterze. Pierwsza z planowanych pięciu części, której akcja rozgrywała się w Ameryce w połowie lat 20. XX wieku, przyciągnęła fanów zaledwie kilkoma krótkimi nawiązaniami do powieściowej sagi ? wzmianką o tym, że magizoolog Newt Scamander został wyrzucony z Hogwartu, że jego jedynym obrońcą był niejaki profesor Albus Dumbledore, oraz że potężny czarnoksiężnik Gellert Grindelwald przepadł bez wieści po tym, jak rozpętał prawdziwe piekło w Europie.

„W ramach serii filmów o fantastycznych zwierzętach opowiadam historię, która została zaledwie wspomniana w książkach o Harrym Potterze ? o dojściu do władzy Grindelwalda, który stanowił poważne zagrożenie dla obu światów, magicznego i niemagicznego, oraz o jego przeciwniku, Dumbledorze, który odgrywa oczywiście kluczową rolę w opowieściach o Harrym Potterze. Nazwisko Grindelwalda pada po raz pierwszy w książce 'Harry Potter i Kamień Filozoficzny’. Widać więc, że postać ta była obecna w całej historii od samego początku, chociaż raczej w charakterze tajemniczego bohatera w tle. Grindelwald musiał bez wątpienia odegrać znaczącą rolę, skoro był tak ważną osobą w życiu Dumbledore?a. Jednak tego, jak ważną, można się dowiedzieć dopiero po przeczytaniu całego cyklu powieści o Harrym Potterze. Można też przypuszczać, że w tej historii zostało jeszcze wiele niedopowiedzeń” ? zdradza J.K. Rowling. „Myślę, że powodem, dla którego najbardziej mi zależało na rozwinięciu właśnie tego wątku, był fakt, że ma on kluczowe znaczenie dla zrozumienia motywacji Dumbledore?a, który jest moim ulubionym bohaterem” ? przyznaje.

Każdy część filmowej sagi o Newtonie Skamanderze rozgrywa się w innym mieście. „Jedną z zalet serii 'Fantastyczne zwierzęta’ jest dowolność, jaką mam w przenoszeniu historii do różnych krajów i przedstawianiu kolejnych odsłon magicznego świata” ? zauważa Rowling. „Czasami patrzę wstecz, myśląc: 'Mój Boże, siedem książek, osiem filmów i wszystkie w większości osadzone w szkole. Jak my tego dokonaliśmy?'” ? śmieje się autorka. Gdzie umiejscowiona zostanie akcja trzeciego filmu? Tego jeszcze nie wiemy, ale nieoficjalnie mówi się, że może to być Berlin, dzięki czemu poznamy, co łączy Grindelwalda z Adolfem Hitlerem.

Pod koniec listopada na ekranach kin mogliśmy oglądać drugą część serii, „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Film spotkał się jednak z dużo gorszym przyjęciem od poprzednika ? zarówno ze strony krytyków, jak i zwykłych widzów, którzy mniej tłumnie powędrowali do kin. Przełożyło się to na znacznie niższe wpływy. Zważywszy na wysokie koszty produkcji (każdy film pochłania około 200 milionów dolarów) zapowiadana trzecia część może więc zaważyć na przyszłości całej sagi „Fantastyczne zwierzęta”.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy