J.K. Rowling pracuje nad dwiema nowymi książkami

22 grudnia 2016


J.K. Rowling ogłosiła, że pracuje nad dwiema nowymi książkami ? jedną, która ukaże się pod jej własnym nazwiskiem, oraz drugą, która zostanie opublikowana jako Robert Galbraith.

„Zawsze pracuję nad jakąś powieścią. Tym się zajmuję” ? napisała autorka na swoim profilu na Twitterze, uspokajając tym samym czytelników, którzy obawiali się, że praca nad scenariuszami do kolejnych filmów o Newtonie Scamanderze pochłonie ją tak bardzo, że nie będzie już miała tyle czasu, co wcześniej, na pisanie nowych książek.

Rowling nie ujawniła na razie żadnych szczegółów na temat powstających powieści. Wiadomo tylko, że jedna ma ukazać się pod pseudonimem Robert Galbraith, więc możemy sądzić, że będzie to czwarta odsłona serii o Cormoranie Strike?u, która ma składać się łącznie z siedmiu tomów. Druga pozycja ma być sygnowana nazwiskiem pisarki. Trudno powiedzieć, czy będzie to powieść dla dzieci, o której wspominała w wywiadzie radiowym udzielonym w 2015 roku, czy może książka dla dorosłych, na wzór „Trafnego wyboru” (bo i takie pomysły miała w zanadrzu).

„Nie jestem jeszcze pewna, która z nich ukaże się jako pierwsza. Powiadomię was o tym tak szybko, jak będzie gotowa” ? napisała.

Ostatnią powieścią Rowling jest kryminał „Żniwa zła” z 2015 roku podpisany pseudonimem Robert Galbraith. W tym roku na zachodzie ukazało się jeszcze książkowe wydanie pełnej wersji scenariusza filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Premiera polskiego przekładu skryptu planowana jest na marzec 2017 nakładem oficyny Media Rodzina.

[am]
fot. Mary McCartney

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy