J. K. Rowling chce zbudować w ogrodzie duże domki na drzewie

5 sierpnia 2012


Autorka cyklu książek o Harrym Potterze planuje wybudować w ogrodzie swojej posiadłości w Edynburgu dwa ogromne domki na drzewie.

Jak donosi brytyjska prasa, mąż pisarki, multimilioner Dr Neil Murray, wystąpił o pozwolenie na budowę dwukondygnacyjnych domków, każdego wysokiego na 12 metrów, połączonych mostem linowym. Zgodnie ze złożoną dokumentacją, domki mają być przeznaczone do zabaw dla dwójki młodszych dzieci i kosztować 150 tysięcy funtów.

Z uwagi na „zainteresowanie”, jakim cieszy się Rowling wśród brytyjskiej prasy plotkarskiej, paparazzi próbowali zasięgnąć języka u sąsiadów pisarki, licząc zapewne, że znajdzie się ktoś niezadowolony z jej pomysłów. Usłyszeli jednak tylko (cytujemy za Daily Mail): „Nikt tu nie ma zamiaru robić awantury o domki na drzewach dla jej dzieci. To jej gotówka i może robić z nią, co chce. Pani Rowling wydała dużo pieniędzy na drzewa otaczające jej prywatny teren, więc nawet jeśli te domki są ogromne, nikt oprócz niej ich nie zobaczy. W każdym razie ona jest bardzo miła i lubiana tutaj”.

Z uwagi na charakterystykę projektu, domki przypominają nieco Hogwart, czyli słynną szkołę, do której uczęszczał Harry Potter.

Wykonawca projektu, firma Blue Forest, to czołowi brytyjscy architekci specjalizujący się w tworzeniu „fantazyjnych zamków? i „kryjówek w stylu Jamesa Bonda? z wykorzystaniem luksusowych dodatków, typu ogrzewanie podłogowe czy telewizory plazmowe.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy