Islandia: kot pilnujący nocą księgarni wzbudził sympatię internautów

29 stycznia 2019


Niedawno, późnym wieczorem, około godziny 23:00 jedna z mieszkanek islandzkiej miejscowości Hafnarfjörður, przechodząc koło lokalnej księgarni, zauważyła za drzwiami siedzącego kota i postanowiła zrobić mu zdjęcie. Pilnujący sklepu zwierzak wzbudził sympatię internautów.

Zdjęcie „nocnego stróża” księgarni Eymundsson po raz pierwszy pojawiło się na grupie Kattavaktin na Facebooku, gdzie Islandczycy zazwyczaj zamieszczają zdjęcia znalezionych lub zaginionych kotów. Mieszkankę Hafnarfjörður zdziwił fakt, że zwierzak przebywał w sklepie o tak późnej porze, już dawno po zamknięciu. Zważywszy jednak na fakt, że na zewnątrz było bardzo zimno, kot prawdopodobnie nie narzekał, co zresztą internauci zaraz odnotowali. Pojawiły się też żarty, że być może właśnie w tym celu włamał się do księgarni.

Szybko wyszło na jaw, że kot jest nie tylko stałym gościem książnicy, gdzie często można zobaczyć go przechadzającego się wśród regałów, ale też równie chętnie zagląda do sklepu z artykułami dla zwierząt, który znajduje się przy następnej ulicy. Najprawdopodobniej więc właściciele Eymundsson uznali, że lepiej będzie, gdy zwierzę spędzi mroźną noc w bezpiecznym miejscu pod zadaszeniem, zapewniając mu tym samym odrobinę sławy.

[am]
źródło: The Reykjavík Grapevine, Fréttablaðið

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy