Irvine Welsh i Bret Easton Ellis napiszą wspólnie serial poświęcony tabloidom?

23 lipca 2020

Brytyjska firma producencka Burning Wheel Productions poinformowała, że prowadzi rozmowy z Irvinem Welshem i Bretem Eastonem Ellisem na temat współpracy obu pisarzy przy satyrycznym serialu poświęconym amerykańskim tabloidom.

Serial nosi roboczy tytuł „American Tabloid” i ma opowiadać o losach tytułowej gazety na przestrzeni dekad. Wkroczymy do świata, do którego polityczna poprawność, moralność i etyka nie mają wstępu. Będziemy podążać za cwaniakami, oszustami i szubrawcami, czyli dziennikarzami, którzy będą chcieli zmienić oblicze prasy na zawsze.

Producenci powiedzieli, że szczegóły umowy są właśnie dopracowywane i dokumenty powinny zostać podpisane w ciągu kilku tygodni. Wtedy będzie można przystąpić do ustalania harmonogramu prac nad serialem. „Zawsze wiedzieliśmy, że aby oddać temu projektowi sprawiedliwość, będziemy potrzebować pisarzy, którzy nie będą się powstrzymywać i posuną się o wiele dalej, niż większość by się odważyła” ? powiedziała Shelley Hammond z Burning Wheel Productions.

„American Tabloid” będzie dla Irvine’a Welsha i Breta Eastona Ellisa pierwszą okazją do współpracy. Pisarzom ma być zagwarantowana swoboda twórcza, co sprawia, że producenci liczą na „coś spektakularnego”.

Ostatnią jak na razie powieścią w dorobku Irvine’a Welsha jest „Dead Men’s Trousers” z 2018 roku. Najnowszym dziełem Breta Eastona Ellisa jest zbiór esejów „Biały”.

[am]
fot. Burning Wheel Productions

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy