Hotel, który zainspirował Kinga do napisania „Lśnienia”, wyprawił bal przebierańców znany z książki

2 listopada 2013

bal z Lśnienia - 01
W hotelu Stanley, miejscu, które zainspirowało Stephena Kinga do napisania „Lśnienia”, wyprawiono z okazji Halloween bal przebierańców inspirowany widmowym przyjęciem, w jakim bierze udział Jack Torrance, wędrując pustymi korytarzami nawiedzonego hotelu Panorama.

„W klasycznej powieści Kinga bal przebierańców z ?gośćmi z przeszłości? odbywał się w sali balowej i pomyśleliśmy, że to doskonały sposób, aby zaoferować naszym obecnym odwiedzającym unikalne doświadczenie” – powiedział Rick Benton, dyrektor generalny hotelu Stanley.

Położony w pobliżu Parku Narodowego Gór Skalistych w Kolorado hotel Stanley to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez łowców duchów w Stanach Zjednoczonych. Od momentu oddania obiektu do użytku w 1909 roku zgłaszano szereg przypadków działalności sił nadprzyrodzonych, skoncentrowanych głównie w tamtejszej sali balowej. Personel kuchenny wielokrotnie donosił, że słyszał odgłosy zabawy dochodzące z sali, która po przybyciu na miejsce zawsze okazywała się pusta. Goście hotelowi zgłaszali, że widzieli nocą w swoich pokojach zjawy. Słyszeli też, jak ktoś gra na pianinie w sali balowej. Pracownicy twierdzą, że to duch żony pierwszego właściciela hotelu, która była kiedyś pianistką.

To wizyta w hotelu Stanley zainspirowała Stephena Kinga do napisania „Lśnienia”. Pisarz wraz z żoną mieszkał przez pewien czas w pokoju 217, gdzie w 1911 roku cudem uniknęła śmierci od wybuchu gazu gosposia Elizabeth Wilson. Od jej śmierci w latach 50. w pokoju odnotowywano liczne przypadki otwierania i zamykania się drzwi, a także gaszenia i zapalania się światła. Plotki głoszą, że podczas wizyty w hotelu pisarz słyszał małą dziewczynkę, która nieustannie wołała swoją nianię.

King był bardzo rozczarowany decyzją Kubricka, aby adaptację „Lśnienia” nakręcić w innym hotelu, Timberline Lodge w Oregonie (tylko z zewnątrz, wszystkie zdjęcia wnętrz powstały w studiu filmowym w zupełnie innym miejscu). Kiedy więc nadzorował prace nad miniserialem, jaki na podstawie powieści nakręcił w 1997 roku Mick Garris, postarał się, aby zdjęcia zrealizowano w prawdziwym hotelu Panorama, czyli w Stanleyu.

Na zdjęciach załączonych do newsa możecie zobaczyć, jak podczas balu inspirowanego „Lśnieniem” bawili się goście hotelu Stanley. Przyjęcie odbyło się w sobotę 26 października, w weekend poprzedzający Halloween.

bal z Lśnienia - 02

bal z Lśnienia - 03

bal z Lśnienia - 04

bal z Lśnienia - 05

bal z Lśnienia - 06

bal z Lśnienia - 07

bal z Lśnienia - 08

bal z Lśnienia - 09

bal z Lśnienia - 10

bal z Lśnienia - 11

bal z Lśnienia - 12

I na koniec mały bonus – wejście do nawiedzonego pokoju numer 217 w hotelu Stanley, gdzie Stephen King wpadł na pomysł „Lśnienia”:

bal z Lśnienia - 13

fot. Stanley Hotel

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film, newsy