Haruki Murakami udzieli swoim fanom porad online

6 stycznia 2015

murakami-porady-dla-fanow
Wydawca Harukiego Murakamiego ogłosił, że 15 stycznia uruchomiona zostanie specjalna strona, na której najsłynniejszy japoński pisarz będzie odpowiadał na wszelkie pytania, jakie prześlą do niego czytelnicy.

Strona ma nosić nazwę „Murakami-san no tokoro” (z jap. „Miejsce Murakamiego”), a unikający kontaktów z mediami pisarz zamierza udzielać na niej opinii i porad na temat sposobów walki z wszelkiego rodzaju trudnościami. Zgodnie z zapowiedzią wydawcy Murakami nie będzie unikał również odpowiedzi na pytania osobiste dotyczące jego upodobań.

Pytania można przesyłać do końca stycznia, a odpowiedzi od Murakamiego zostaną opublikowane w ciągu dwóch następnych miesięcy. Rzecznik wydawnictwa zachęca do kontaktu czytelników z całego świata, ponieważ pisarz będzie odpowiadał na pytania zadane w różnych językach.

Podobna akcja miała miejsce w 2006 roku, kiedy to Murakami umożliwił rzeszom fanów bezpośredni kontakt z jego osobą. „Po tak długim czasie chcę wymienić się e-mailami ze swoimi czytelnikami” ? czytamy w oświadczeniu pisarza cytowanym przez wydawcę.

Adres strony internetowej ani namiary na skrzynkę e-mailową, na którą można przesyłać pytania, nie są jeszcze znane. Jak tylko zostaną przekazane do wiadomości publicznej, damy wam o tym znać.

[am]
fot. Galoren/Wikimedia Commons
źródło: Agence France-Presse

Tematy: , ,

Kategoria: newsy