Harry Hole powróci w 2019 roku w nowej powieści Jo Nesb?!

20 lipca 2018


Norweski pisarz Jo Nesb? zapowiedział na przyszły rok premierę dwunastej książki z niezwykle popularnej serii kryminalnej, w której występuje niepokorny i bezkompromisowy Harry Hole. Powieść zatytułowana „Knife” („Nóż”) ukaże się latem 2019 roku.

Na nową odsłonę przygód Harry’ego Hole miłośnicy kryminałów wyczekują szczególnie niecierpliwie z uwagi na dramatyczne zakończenie poprzedniej książki pt. „Pragnienie”. Padają domysły, że niewyjaśnione wątki być może posłużą do zawiązania intrygi w nowej powieści. Na temat fabuły „Noża” niewiele wiadomo. Ujawniono jedynie, że na początku historii Harry Hole obudzi się z potwornym kacem, a ręce i ubranie będzie miał całe umazane we krwi. Bohater stanie twarzą w twarz ze starym śmiertelnym wrogiem, ale również ze swoim najmroczniejszym osobistym wyzwaniem.

Kryminały z Harrym Hole to jeden z najpopularniejszych przykładów literatury spod znaku nordic noir. Do tej pory sprzedało się ponad 40 milinów egzemplarzy książek wchodzących w skład serii. W 2017 roku jeden z tomów, „Pierwszy śnieg”, doczekał się ekranizacji z Michaelem Fassbenderem.

Brytyjskie wydanie nowej powieści z Harrym Hole ukaże się 11 lipca 2019. Wydawnictwo Dolnośląskie, które publikuje książki Jo Nesb? w Polsce, sugeruje, że polski przekład „Noża” pojawi się jeszcze prędzej. Ostatnim literackim dokonaniem norweskiego autora jest „Makbet”, czyli opowiedziana na nowo najbardziej krwawa sztuka Szekspira.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy