Harper Lee na szczycie listy bestsellerów Amazona

5 lutego 2015

zabic-drozda-znow-bestsellem
Dzień po ogłoszeniu informacji, że wydawnictwo HarperCollins opublikuje kontynuację głośnej powieści Harper Lee „Zabić drozda”, książka, której premierę zapowiedziano dopiero na 14 lipca, wylądowała na pierwszym miejscy listy bestsellerów Amazona. Tak dużą ilość zamówień w przedsprzedaży zdążyli już złożyć klienci sklepu.

Ogromnym powodzeniem cieszy się również „Zabić drozda”. Jak się okazuje, zapowiedź premiery „Go Set a Watchman” sprawiła, że po jedyną wydaną dotąd powieść Harper Lee sięgnęli czytelnicy, którzy nie mieli do tej pory okazji się z nią zapoznać. „Zabić drozda” okupuje aktualnie drugie miejsce na liście Amazona.

W brytyjskim oddziale sklepu sprzedaż książki wzrosła o 2938 procent, zaś wydanie jubileuszowe ? o 2466 procent. Więcej osób chciało też obejrzeć nagrodzoną trzema Oscarami adaptację powieści z Gregorym Peckiem w jednej z głównych ról ? sprzedaż płyty DVD wzrosła o 1194 procent.

„Zabić drozda” to jedna z najpopularniejszych i najwyżej cenionych powieści w historii literatury. Do dzisiaj rozeszła się w ponad 40 językach w nakładzie przekraczającym 40 milionów egzemplarzy, a każdego roku znajduje kolejny milion nabywców.

Na wieść o premierze sequelu oświadczenie wydał 84-letni Robert Duvall, jeden z nielicznych żyjących jeszcze aktorów z obsady filmu „Zabić drozda”: „Gratulacje dla Harper Lee. Nie mogę się doczekać, aby przeczytać książkę. Ten film był punktem zwrotnym w mojej karierze i wszyscy czekaliśmy na pojawienie się drugiej książki”.

[am]
źródło: Amazon, The Guardian, AP

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy