Günter Grass trafił do szpitala

17 kwietnia 2012


Günter Grass, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 1999 rok, trafił do kliniki w Hamburgu z powodu problemów z sercem.

84-letni Grass jest pod obserwacją w najstarszym szpitalu w mieście, Asklepios Klinik St. Geogr. Informację potwierdził rzecznik placówki, jednocześnie nie podając żadnych dodatkowych szczegółów odnośnie stanu zdrowia pisarza. Jak donoszą niektóre źródła, pisarz prawdopodobnie pojawił się w szpitalu z żoną na zaplanowane już wcześniej badania kontrolne i po kilku dniach powinien wrócić do domu.

O Grassie zrobiło się ostatnio głośno z powodu publikacji poematu „Co należy powiedzieć”, krytykującego politykę Izraela wobec Iranu. Natomiast od opinii międzynarodowej pisarz domagał się równego traktowania stron, a co za tym idzie, kontroli zarówno izraelskiego arsenału nuklearnego jak i irańskich urządzeń atomowych.

Poemat wywołał oburzenie środowisk żydowskich w Niemczech i na całym świecie. Rzecznik izraelskiego MSW oznajmił, że Grass jest persona non grata w Izraelu i w związku z tym nie może wjeżdżać na terytorium Izraela.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy