Guns N’ Roses wyda książkę dla dzieci inspirowaną tekstem „Sweet Child O’ Mine”

7 maja 2020


Guns N’ Roses wydaje książkę dla dzieci. Tytuł zabrzmi znajomo w uszach każdego sympatyka zespołu: „Sweet Child O’ Mine”. Będzie to bowiem historia obrazkowa zainspirowana tekstem tej przebojowej ballady rockowej.

„Sweet Child O’ Mine” znalazło się na debiutanckiej płycie Guns N’ Roses, „Appetite for Destruction”, wydanej w sierpniu 1987 roku. Piosenka była pierwszym singlem kapeli, który trafił na szczyt listy Billboard Hot 100 i utrzymał się tam przez dwa tygodnie. Tekst napisał Axl Rose z myślą o ówczesnej partnerce, Erin Everly. Nagranie wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością. W październiku 2019 roku wideoklip osiągnął miliard wyświetleń na YouTube, co nie udało się wcześniej żadnemu utworowi z lat 80.

Książeczka dla najmłodszych ukaże się nakładem Jimmy Patterson Books, imprintu wydawniczego należącego do Jamesa Pattersona, twórcy popularnych powieści sensacyjnych i thrillerów, z których największym uznaniem cieszy się cykl z detektywem Alexem Crossem. „Jako długoletni fan Guns N?Roses, jestem podekscytowany możliwością współpracy z zespołem w nadaniu ich słynnej piosence formy książki. To historia, którą jak wiem, dzieci będą uwielbiać czytać, a rodzice śpiewać” ? mówi Patterson.

Bohaterkami książkowej wersji „Sweet Child O’ Mine” będą dwie dziewczynki, Maya i Natalia Rose, które dorastają, podróżując po świecie z zespołem rockowym. Ich imiona wybrano na cześć córki i siostrzenicy menedżera Guns N’ Roses, Fernanda Lebeisa ? obie dorastały podczas trasy z zespołem. Autorką ilustracji jest Jennifer Zivoin. Publikację można już kupić w przedsprzedaży na Amazonie. Oficjalna premiera zapowiedziano na 1 września 2020 roku.

Guns N’ Roses nie jest pierwszym rockowym zespółem, który pokusił się o stworzenie książki dla dzieci. Wcześniej podobnie uczyniła Metallica. „The ABCs of Metallica” jest ilustrowaną encyklopedią historii zespołu, która pojawiła się na rynku w listopadzie 2019 roku. Który zespół będzie następny?

[kch]
fot. Guns N’ Roses: Raph_PH/Flickr

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy