Glenn Danzig i Simon Bisley wydają nowy komiksowy horror erotyczny

15 lipca 2019


Glenn Danzig, założyciel punkrockowego zespołu The Misfits, a także lider heavymetalowej grupy Danzig, wrócił po kilku latach do pisania komiksów. We wrześniu 2019 roku ukaże się kolejny tytuł ze scenariuszem jego autorstwa, który zilustrował znany dobrze polskim czytelnikom Simon Bisley. Tytuł oznacza jednocześnie reaktywację należącej do muzyka oficyny Verotik Comics.

Glenn Allen Anzalone, bo tak w rzeczywistości nazywa się amerykański artysta, kojarzony jest głównie z muzyką. Mroczne teksty jego utworów odwołują się do grozy i okultyzmu, traktują o seksie, śmierci czy religii. Występują w nich często potężne, uwodzicielskie i czasami nadprzyrodzone postacie kobiece. Podobne tematy dominowały również w komiksach, które pisał i wydawał pod szyldem Verotik Comics (nazwa wydawnictwa wzięła się z połączenia angielskich słów „violent” i „erotic”). Największe triumfy oficyna Danziga święciła w latach 90. Później jeszcze ukazywały się pojedyncze tytuły, ostatni trafił do sprzedaży w 2015 roku. Choć oficjalnie wydawnictwo nie zniknęło z rynku, przeszło jednak w stan niebytu. Aż do teraz.

Na wrzesień 2019 roku zapowiedziano premierę pierwszego zeszytu nowej miniserii komiksowej zatytułowanej „Satanika versus Morella’s demon”. Scenariusz napisał Glenn Danzig, a warstwę graficzną opracował nie kto inny, jak Simon Bisley, rysownik m.in. komiksów „ABC Warriors”, „Lobo” czy „Sláine”. Dziełko ma opowiadać o starciu Sataniki (sztandarowej bohaterki w dorobku Danziga, demonicy z piekła rodem, córki demona Dalkiela) z potężną istotną o imieniu Morella będącą jednym z największych wrogów piekła. Poniżej możecie zobaczyć okładkę pierwszego zeszytu miniserii.

To jednak nie koniec dobrych informacji dla fanów Verotik Comics. Danzig jest bowiem nie tylko cenionym muzykiem i fanem komiksów, ale również entuzjastą kina, czego dowodem są reżyserowane przez niego teledyski. Kilka miesięcy temu artysta ogłosił, że pracuje nad pełnometrażowym debiutem ? filmową antologią grozy „Verotika”, do której materiałów dostarczyły właśnie komiksy publikowane pod szyldem wspomnianej oficyny. Film pokazywano już w czerwcu na festiwalu Cinepocalypse w Chicago. Pierwsze recenzje zdradzają, że Danzig wyrasta na kontynuatora tradycji Eda Wooda i Tommy’ego Wiseau. Trzy zdjęcia z obrazu „Verotika” możecie zobaczyć poniżej.

[mw,am]
fot. Danziga: Rolling Stone/Youtube

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy