banner ad

Gillian Flynn zakłada własny imprint wydawniczy

22 września 2021

Gillian Flynn będzie prowadzić własny imprint wydawniczy. Autorka m.in. „Zaginionej dziewczyny” i „Ostrych przedmiotów” ma współpracować z zespołem redakcyjnym i brać udział w każdym etapie procesu wydawniczego: od nabycia książki poprzez redakcję aż po publikację.

Książki wydawane będą pod szyldem Gillian Flynn Books. W ciągu trzech lat ukaże się od czterech do sześciu tytułów. Mają to być pozycje w różnych gatunkach, zarówno beletrystyka, jak i literatura faktu. Pisarka będzie nie tylko zaangażowana w proces wydawniczy, ale też wesprze promocyjnie książki za pośrednictwem swoich stron i profili internetowych.

Inicjatywa jest możliwa dzięki umowie z Zando, niezależnym wydawnictwem, które podejmuje współpracę ze znanymi twórcami i instytucjami w celu publikowania ich autorskiego wyboru tytułów. Dyrektorką generalną oficyny jest Molly Stern, która pracowała wcześniej jako wydawczyni w grupie wydawniczej Crown, gdzie odpowiadała m.in. za opublikowanie „Zaginionej dziewczyny”.

„Książki często mnie ratowały i na pewno kształtowały na każdym etapie. Uwielbiam być pisarką, a teraz jestem podekscytowana możliwością współpracy z Molly jako wydawczyni, pomagając wyróżniającym się twórcom znaleźć wszystkich czytelników, którzy poszukują czegoś wyjątkowego. Tworzenie własnego wydawnictwa z Zando to prawdziwy zaszczyt – nie mogę się doczekać rozpoczęcia dyskusji o książkach, które kocham” – powiedziała Flynn.

Na prowadzenie imprintu Flynn nie poświęci całego swojego czasu. Pisarka pracuje właśnie nad nową, wyczekiwaną od lat powieścią. Ta jednak nie ukaże się pod jej własnym szyldem, lecz w dużo większym wydawnictwie Penguin Random House.

[edm]

Tematy: ,

Kategoria: newsy