George R. R. Martin uspokaja: chcę skończyć sagę w siedmiu tomach

9 czerwca 2014

martin-7-tomow
George R. R. Martin nie zamierza poszerzać swojej sagi „Pieśń Lodu i Ognia” o ósmy tom. „Mój plan to zakończyć na siódmym” – powiedział w rozmowie z „Entertainment Weekly”, odnosząc się tym samym do wypowiedzi swojej redaktorki sprzed kilku dni, która wywołała niemałe poruszenie w środowisku fanowskim, sugerując, że saga może się jeszcze rozrosnąć.

Autor nie chciał jednak składać deklaracji, że nic już się w tej kwestii nie zmieni. „Pierwotny plan był taki, aby zakończyć na trzech tomach. Piszę historie i one się rozrastają” ? wyjaśnił, dodając, że ma do czynienia z różnymi wątkami w fabule i czasem koniec historii jest w innym miejscu, niż przewidywał. „Aktualnie mój plan to wciąż siedem tomów. Ale najpierw muszę skończyć książkę numer sześć. Wróćcie do mnie, gdy będę w połowie siódmej książki, to może powiem wam coś bardziej znaczącego”.

Martin przy okazji wypowiedział się na temat serialu „Gra o tron”, który stacja HBO realizuje na podstawie jego sagi. Producenci przewidują zamknąć produkcję w siedmiu sezonach, ale zdaniem autora „to nie wystarczy, by opowiedzieć historię, którą przedstawiono w książkach”. Czwarty sezon „Gry o tron” pobił rekord oglądalności w HBO. Ostatni odcinek zgromadził przed telewizorami aż 18,4 miliona widzów, czyli o 200 tysięcy więcej niż dotychczasowy rekordzista, serial „Rodzina Soprano”.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy