George R.R. Martin ujawnił, że Pani Kamienne Serce odegra ważną rolę w „Wichrach zimy”

11 kwietnia 2018


W niedawnym wywiadzie udzielonym chińskiemu wydaniu magazynu „Esquire” George R.R. Martin wyjawił ważny szczegół dotyczący powstającego właśnie, szóstego tomu sagi „Pieśń Lodu i Ognia”. Otóż w „Wichrach zimy” istotną rolę odegra Pani Kamienne Serce. (Uwaga! W dalszej treści materiału mogą kryć się spoilery).

Wypowiedź Martina daje pewien wgląd w to, jak dalece „Wichry zimy” odbiegną od serialu „Gra o tron”, a tym samym lektura książki może wciąż wzbudzić wiele emocji wśród osób, które oglądają serial na bieżąco. Jak się okazuje, w nadchodzącej książce dużo większą i ważniejszą rolę odegra Catelyn Stark. W produkcji HBO postać ta została zamordowana podczas Krwawych Godów i od tego czasu nie oglądamy jej na ekranie. Jednak czytelnicy książek wiedzą, że wskrzesił ją później Beric Dondarrion, wtedy przybrała imię Pani Kamienne Serce i stanęła na czele Bractwa bez Chorągwi.

„Po tym, jak Catelyn zmartwychwstała, to Pani Kamienne Serce stała się mściwym i bezlitosnym mordercą” ? powiedział Martin w wywiadzie dla chińskiego „Esquire”. „W szóstym tomie nadal kontynuuję pisanie o niej, ona jest ważną częścią całej książki” ? dodał pisarz.

Choć jeszcze niedawno Martin informował, że „Wichry zimy” mają szansę ukazać się w 2018 roku, ostatnie wypowiedzi pisarza zdają się potwierdzać, że premiera książki się jednak ponownie opóźni, co oznacza, że realniejszy jest 2019 rok. Tym bardziej, że prace nad tekstem wciąż trwają. Na łamach „Esquire” autor przyznał, że pisze „każdego dnia”, „skacząc między sześcioma różnymi projektami”, ale „oczywiście najważniejszym, najtrudniejszym, najambitniejszym i trwającym najdłużej są 'Wichry zimy'”.

Wszystko wskazuje więc na to, że najpierw otrzymamy pierwszy tom „Ognia i krwi”, czyli Martinowy odpowiednik „Silmarillionu”, który obejmie historię Westeros od Podboju Aegona aż po regencję młodego króla Aegona III (Smokobójcy). Książka ta prawdopodobnie ukaże się jeszcze w 2018 roku, bo już w połowie ubiegłego roku była w znacznym stopniu napisana.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę chińskiego wydania „Esquire” z George’em R.R. Martinem:

[am]
źródło: Digital Spy

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy