George R. R. Martin roztrzaskał gitarę muzykom, którzy namawiali go do szybszego pisania „Pieśni Lodu i Ognia”

22 lipca 2013

Martin roztrzaskał gitarę
Pamiętacie piosenkę duetu Paul & Storm „Write Like the Wind” (z ang. „Pisz jak wiatr”), w której amerykańscy komicy namawiali George?a R. R. Martina, aby swoją słynną sagę „Pieśń Lodu i Ognia” zaczął pisał szybciej? Podczas czwartkowego występu zespołu w trakcie Comic Con w San Diego na scenę wszedł osobiście pisarz i „rozgniewany” roztrzaskał jednemu z muzyków gitarę.

Słowo „rozgniewany” celowo wzięliśmy w cudzysłów, ponieważ zdarzenie to było jedynie zaplanowanym wcześniej żartem, puszczeniem oka w kierunku fanów, którzy nie mogą doczekać się kolejnego tomu sagi. Na koniec występu w roli konferansjera pojawił się Neil Gaiman, który „wymógł” na komikach oświadczenie, że George R.R. Martin nie jest ich dziwką”. Odwołał się w ten sposób do własnego wpisu na blogu sprzed kilku laty, w którym zawarł powyższe dosadne zdanie, tłumacząc jednemu z czytelników, że „ludzie nie są maszynami. Pisarze i inni artyści nie są maszynami”.

Jak zapowiada sam Martin, na szósty tom „Pieśni Lodu i Ognia” pt. „Wiatr Zimy” przyjdzie nam „długo poczekać”: „Mam jeszcze wiele, wiele stron do napisania, a to dlatego, że planuję umieścić w niej kilka świetnych rzeczy: mnóstwo krwi, ognia, śmierci i zniszczenia, i kruków powracających na grzędy”.

Piosenkę duetu Paul & Storm „Write Like The Wind” możecie posłuchać, klikając tutaj. Poniżej zaś prezentujemy wideo z występu duetu podczas Comic Con, przerwanego przez George?a R. R. Martina:

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy