George R.R. Martin otworzył własną księgarnię

18 grudnia 2019


George R.R. Martin dołączył do grona znanych pisarzy, którzy posiadają własne księgarnie. 30 listopada autor sagi „Pieśń lodu i ognia” otworzył w miejscowości Santa Fe, gdzie mieszka, sklep o nazwie „Beastly Books”.

Księgarnia mieści się obok kina Jean Cocteau, które Martin zakupił po zamknięciu, wyremontował i otworzył na nowo w 2013 roku. W przybytku tym nie tylko wyświetlane są filmy i pokazywane premierowe odcinki serialu „Gra o tron”, ale też odbywają się festiwale, koncerty i spotkania autorskie. Podczas odwiedzin w mieście pisarze zazwyczaj podpisywali egzemplarze swoich książek, które następnie trafiały do kinowego sklepiku. Tych książek z czasem jednak przybywało i kuluary kina zrobiły się zbyt małe, żeby pomieścić je wszystkie, dlatego pisarz zdecydował się otworzyć tuż obok księgarnię.

Jak wyjaśnia Martin, księgarnia została nazwana „Beastly Books” (z ang. „Książki bestii”) na cześć najsłynniejszego filmu Jeana Cocteau pt. „Piękna i bestia” oraz serialu telewizyjnego o tym samym tytule, przy którym autor „Pieśni lodu i ognia” pracował w latach 80. Sklep jest otwarty od wtorku do niedzieli w godzinach od 8:00 do 20:00. Księgarnia może i nie wyróżnia się wystrojem, za to w ofercie ma pozycje wyjątkowe, szczególnie dla kolekcjonerów i bibliofilów.

„Posiadamy ogromny zapas moich własnych książek ? „Pieśń lodu i ognia”, „Dzikie karty” i całą resztę. Wszystkie podpisane. Ale mamy też wiele innych fantastycznych książek różnych autorów i wszystkie one również posiadają autografy. Oferujemy także kawę, herbatę, gorącą czekoladę i napoje bezalkoholowe i planujemy wkrótce wprowadzić ciasta. Możecie przy okazji odwiedzić Żelaznego Olbrzyma (który stoi pośrodku księgarni ? przyp. red.), ale nie, on nie jest na sprzedaż” ? pisze na swoim blogu George R.R. Martin.

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć, jak wygląda księgarnia Martina.

Na zdjęciu poniżej: kino Jean Cocteau należące do Martina. Nowo otwarta księgarnia znajduje się po prawej stronie za kadrem.

[am]
fot. księgarni: George R.R. Martin/blog, fot. kina: Thomson M/Wikimedia Commons

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy