George R. R. Martin opublikował nowy fragment ?Pieśni Lodu i Ognia?

3 stycznia 2012


George R. R. Martin opublikował za darmo cały rozdział z pisanej dopiero książki „The Winds of Winter”, która będzie szóstym tomem popularnej sagi ?Pieśń Lodu i Ognia?.

Autor napisał na swoim blogu, że ujawnienie fragmentu powieści to świąteczny prezent dla jego wiernych fanów i czytelników.

„Chronologia, jak zwykle, jest zawiła” – tłumaczy. „Ten rozdział znajdzie się ostatecznie na początku „The Winds of Winter”, ale jak będziecie w stanie wywnioskować z kontekstu, to faktycznie ma miejsce przed niektórymi rozdziałami na końcu „Tańca ze Smokami”.

Autor ogłosił także, że kolejny rozdział będzie można przeczytać w planowanym na lipiec angielskim wydaniu ?Tańca ze smokami? w miękkiej oprawie.

W październiku zeszłego roku pisarz wyznał, że napisał już (albo dopiero) 100 stron „The Winds of Winter”. Data wydania książki nie została jeszcze ustalona, gdyż Martin pisze powoli, za to jego miłośnicy zawsze dostają kawał wysokiej jakości literatury.

Oczekiwanie na kolejną powieść z cyklu „Pieśń Lodu i Ognia” powinien umilić drugi sezon serialu „Gra o tron”, którego premiera zapowiedziana jest na kwiecień tego roku.

Rozdział ?The Winds of Winter? w wersji angielskiej do przeczytania na stronie autora: http://georgerrmartin.com/if-sample.html

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy