banner ad

Garth Ennis sparodiuje Jamesa Bonda? Twórca „Kaznodziei” zapowiada nową komiksową serię szpiegowską ? „Jimmy’s Bastards”

13 stycznia 2017


Enfant terrible świata komiksu, Garth Ennis, przymierza się do stworzenia nowej serii komiksowej zatytułowanej „Jimmy?s Bastards” (z ang. „Bękarty Jimmy’ego”). Biorąc pod uwagę charakter dotychczasowych dokonań scenarzysty, możemy spodziewać się bezkompromisowej historii, która tym razem zostanie opracowana w konwencji opowieści szpiegowskich.

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią komiks przybliży losy Jimmy?ego Regenta, brytyjskiego superszpiega, eleganckiego, przystojnego agenta, który nie stroni od kontaktów z kobietami i posiada licencję na zabijanie. W życiu bohatera, które przepełnione jest niebezpiecznymi misjami, pojawia się jednak nowy problem ? Jimmy staje się celem bezwzględnych ataków ze strony tajemniczej organizacji przestępczej. Jego śladem ruszają dwie setki zabójców, zarówno kobiet jak i mężczyzn. A w twarzy każdego z nich dostrzec można pewne podobieństwo do… Jimmy’ego. Wszyscy zjednoczą się w jednym straszliwym celu: dorwać tatusia.

Warstwą wizualną komiksu zajmie się Simon Coleby (rysunki), John Kalisz (kolory) i Rob Steen (liternictwo). Scenarzystą i pomysłodawcą serii jest natomiast Garth Ennis. Premiera pierwszej odsłony „Jimmy?s Bastards” przewidziana jest na lato 2017 roku. Tytuł ukaże się nakładem AfterSchock Comics, nowej oficyny, która na rynku obecna jest od kwietnia 2015 roku. Mówi się, że już wkrótce do współpracy z wydawnictwem zostaną zaproszeni inni czołowi twórcy, między innymi John Layman (seria „Chew”, która ukazuje się u Polsce nakładem Mucha Comics), Sam Keith („Zero Girl”), Frank Tieri i Adam Glass.

[mw]
fot. Ricky Leong

Tematy: , ,

Kategoria: newsy