Gangster „Łysy” zatrzymany. Miał żal do policjantów, że nie dokończy na wolności lektury książek ze swojej listy 1000 pozycji do przeczytania

1 grudnia 2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu ujęli na dworcu kolejowym w Pruszkowie gangstera o pseudonimie „Łysy”. 56-latek, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania, w czasie zatrzymania największy żal miał do funkcjonariuszy o to, że nie dokończy na wolności lektury książek ze swojej listy 1000 pozycji do przeczytania. Do końca zostało mu 30 tytułów.

Mężczyzna, który pochodzi z jednego z miast powiatowych na Mazowszu, był określany przez policjantów jako inteligentny i oczytany. Na początku lat dwutysięcznych miał działać w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Gdy przeciwko grupie toczyły się postępowania sądowe, on jako samouk pisał odwołania, pisma procesowe w imieniu swoim i innych podejrzanych.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, „Łysy” od kilku lat był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Płocku w celu odbycia kary 8 lat pozbawienia wolności za swoją przestępczą działalność, w tym wymuszenia rozbójnicze, kradzieże samochodów i nielegalne posiadanie broni. Kolejne 13 lat więzienia dla mężczyzny czeka też teraz na uprawomocnienie. Za „Łysym” wydano również Europejski Nakaz Aresztowania.

Kryminalni z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób ustalili, że 56-latek podejmował różne środki ostrożności, aby uniknąć zatrzymania. Zmieniał wygląd, nie korzystał z nowoczesnych technologii, nie miał kont na portalach społecznościowych, a także nie robił sobie zdjęć. Jednak i to nie uchroniło go przed wymiarem sprawiedliwości.

Kilka dni temu „Łysy” wpadł w ręce policji na dworcu kolejowym w Pruszkowie. „Mężczyzna nie krył zdziwienia, że właśnie zakończył swoją 'karierę’. Największy żal miał do policjantów, że nie dokończy na wolności czytać książek ze swojej listy 1000 pozycji. Do końca zostało mu 30 książek. Teraz trafił do najbliższego zakładu karnego. Tam będzie mógł czytać dalej…” – przekazuje zespół prasowy Komendy Wojewódzka Policji w Radomiu.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy