Gabriel García Márquez w szpitalu

7 kwietnia 2014

marquez-szpital
Kolumbijski pisarz i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Gabriel García Márquez, trafił w zeszłym tygodniu do szpitala w stolicy Meksyku. Jak wyjaśnił mediom syn autora, powodem jest zapalenie płuc, zakażenie dróg moczowych i odwodnienie.

Gonzalo Garcia zapewnił, że nie pojawiło się zagrożenia życia, jego ojciec nie przebywa na ostrym dyżurze i powinien opuścić szpital już w tym tygodniu.

Stan zdrowia autora „Stu lat samotności” jest przedmiotem zainteresowania mediów od kiedy do wiadomości publicznej wyciekła informacja, jakoby Gabo zaczął mieć kłopoty z rozpoznawaniem swoich bliskich.

W zeszłym miesiącu pisarz obchodził 87. urodziny. W tym dniu przed jego domem w ekskluzywnej dzielnicy w południowej części stolicy Meksyku zebrał się tłum dziennikarzy i fotografów. Ku uciesze zebranych Márquez wyszedł przed dom elegancko ubrany w towarzystwie dwóch kobiet ? osobistej sekretarki oraz bliskiej przyjaciółki rodziny. Odśpiewano mu „Ma?anitas”, tradycyjną meksykańską pieśń wykonywaną z okazji urodzin, a także wręczono tort oraz kwiaty. Márquez nie zabrał głosu podczas tego krótkiego spotkania, ale przywitał się z kilkoma dziennikarzami i fotografami oraz oklaskiwał śpiewających.

Poniżej możecie zobaczyć krótki materiał filmowy nakręcony przed domem Gabriela Garcíi Márqueza w dniu 87. urodzin pisarza:

Tematy: , ,

Kategoria: newsy