Frank Miller zilustruje książkę młodzieżową opartą na legendzie o królu Arturze. Zapowiada też western rozgrywający się w „Sin City”

22 marca 2018


Frank Miller bierze się za legendę o królu Arturze! Nowy projekt twórcy „Powrotu Mrocznego Rycerza” i „300” nie będzie jednak dziełem komiksowym, a ilustrowaną książką młodzieżową. Miller odpowiada jedynie za warstwę graficzną, tekst powieści napisze Thomas Wheeler. To jednak nie wszystko! Rysownik chce również stworzyć prequel „Sin City” rozgrywający się w czasach Dzikiego Zachodu.

„Cursed” (z ang. „Przeklęty”), bo taki tytuł będzie nosiła zapowiadana książka, opowie legendę o królu Arturze z punktu widzenia 16-letniej Nimue ? młodej dziewczyny, która jako pierwsza władała Excaliburem i stała się wszechpotężną Panią Jeziora.

„Zawsze byłem zachwycony mitologiczną historią o królu Arturze ? a szczególnie opowieścią o Nimue” ? napisał Frank Miller w oświadczeniu. „Można ją zinterpretować na wiele sposobów ? od uroczej bajki dla dzieci, jak w 'Mieczu w kamieniu’, po przerażającego 'Excalibura’. Ta opowieść stanowi niesamowitą okazję i ekscytujące wyzwanie dla mnie jako ilustratora. Cieszę się z możliwości współpracy nad tą historią z Thomasem Wheelerem. Odziedziczyłem po matce kolekcję starodawnych książek dla dzieci i zawsze chciałem się za nie zabrać. Ten projekt to spełnienie marzeń”.

„Cursed” to bodaj pierwsza książka, którą w swej długoletniej karierze zilustruje Frank Miller. Legendarny twórca komiksowy ma stworzyć czarno-białe i kolorowe rysunki. Jeden ze szkiców został już udostępniony w sieci i możecie go zobaczyć poniżej. Premiera powieści zapowiedziana jest na jesień 2019 roku. „Jestem zaszczycony i kłaniam się w pas, że mogę pracować na książką z żywą legendą Frankiem Millerem. Nie ma pisarza-artysty, który miał bardziej kształtujący wpływ na mój rozwój jako autora opowieści. Jego postacie, obrazy i mroczne światy niepokoiły mnie i zachwycały odkąd miałem dziesięć lat” ? napisał Thomas Wheeler, dodając, że wspólnie z Millerem „wstrząśnie fundamentami” uwielbianej przez wielu mitologii.

Dla tych, którzy czekają na nowe komiksowe dzieła Millera, również mamy dobrą wiadomość. Rysownik chce stworzyć western rozgrywający się w Mieście Grzechu w czasach Dzikiego Zachodu. „Wszystkie historie o superbohaterach mają swoją genezę. Dlaczego nie miałaby jej mieć seria 'Sin City’?” ? komentuje Miller.

A oto rysunek Franka Millera przedstawiający Nimue i miecz Excalibur:

[am]
źródło: Entertainment Weekly, Collider

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy