Fani Harry’ego Pottera będą mogli wejść do Zakazanego Lasu

7 lutego 2017


Wytwórnia Warner Bros. ogłosiła, że część londyńskiego studia, gdzie odtworzono makiety z filmowej sagi o Harrym Potterze, zostanie poszerzona o nową atrakcję. Trwają właśnie prace nad budową Zakazanego Lasu.

Już od piątku 31 marca wszyscy chętni będą mogli przeciwstawić się rozporządzeniom profesora Dumbledore’a i śladem Harry’ego, Rona i Hermiony wejść w głąb Zakazanego Lasu, starej i tajemniczej puszczy znajdującej się w pobliżu Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, gdzie żyją liczne, często niebezpieczne stworzenia.

Na potrzeby projektu zbudowano 19 drzew o średnicy przekraczającej 3,5 metra. Przechadzając się między gigantycznymi korzeniami, zwiedzający napotkają na swej drodze Hardodzioba. Będzie to naturalnej wielkości model hipogryfa, wykonany z niezwykłą drobiazgowością (każde pióro przyklejano do korpusu indywidualnie). Ci, którzy będą mieli odwagę wejść w głąb lasu, mogą stanąć twarzą w twarz z Aragogiem, gigantycznym pająkiem wychodzącym z ciemnego gniazda w towarzystwie swej pajęczej rodziny. Model ma mieć prawie 6 metrów wielkości.

Odwiedzający będą mogli również przejąć kontrolę nad pogodą, używając tych samych technik, z jakich korzystali filmowcy. Nad projektem pracowali wyróżnieni nagrodą BAFTA i Oscarem twórcy, którzy zaangażowani byli też w pracę nad filmową sagą na podstawie książek J.K. Rowling.

„W ośmiu powstałych filmach Zakazany Las odegrał kluczową rolę i myślę, że jest to ekscytujący dodatek do dotychczasowych atrakcji do zwiedzania. Zakazany Las jest pełen tajemniczych, fascynujących, a czasem groźnych sił. Symbolizuje wielką niewiadomą w porównaniu do komfortu i bezpieczeństwa, z jakimi kojarzy się Hogwart i pokój wspólny Gryffindoru, co czyni go tak interesującym i ważnym dla rozwoju historii” ? mówi biorący udział w tworzeniu Zakazanego Lasu scenograf Stuart Craig.

Zwiedzanie Zakazanego Lasu będzie możliwe od 31 marca. Poniżej możecie zobaczyć przedsmak tego, co czeka wszystkich, którzy planują wyprawę do Londynu.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy