banner ad

Erotyczne powieści 40 razy popularniejsze niż finaliści Bookera?

28 listopada 2012


Play.com, jeden z największych sklepów internetowych w Wielkiej Brytanii, ujawnił, że powieści erotyczne są czterdzieści razy częściej wyszukiwane i sprzedawane niż książki nominowane w tym roku do nagrody Bookera.

Chociaż jakość erotycznych bestsellerów często bywa kwestionowana, raport opublikowany przez drugiego po Amazonie potentata na brytyjskim rynku podaje, że tego typu literatura stanowiła 14 procent ogólnej sprzedaży książek, licząc od października, kiedy to ogłoszono listę finalistów Nagrody Bookera. Natomiast udział w sprzedaży nominowanych do prestiżowej nagrody wynosił zaledwie 0,4 procenta. Podobne proporcje – 40 do 1 ? kształtowały się również w wynikach wyszukiwania.

„Chociaż nie byliśmy zaskoczeni, widząc wzrost sprzedaży literatury erotycznej na naszej stronie, zszokowało nas, jak sporo przebija ona nagrodzone powieści, takie jak ’Bring up the Bodies’ Hilary Mantel. Ukazuje to, że fenomen ’Pięćdziesięciu twarzy’ ma się dobrze i jest żywy i że zainteresowanie klientów tym gatunkiem utrzyma się” ? powiedział w oświadczeniu Adam Stewart, dyrektor marketingu Play.com.

Jak wynika z danych sklepu, popularność książek E. L. James nie słabnie, ale po piętach Anastasii Steele i Christianowi Greyowi depcze trylogia Crossa. Sprzedaż książek Sylvii Day kształtowała się na poziomie 36 procent wszystkich zakupionych erotyków.

Oto 10 największych erotycznych bestsellerów ostatnich miesięcy wg Play.com:

1. Sylvia Day „Płomieć Crossa”
2. E.L. James „Nowe oblicze Greya”
3. E.L. James „Pięćdziesiąt twarzy ? trylogia” (box)
4. E.L. James „Ciemniejsza strona Greya”
5. Sylvia Day „Dotyk Crossa”
6. Sylvia Day „Entwined with You”
7. Indigo Bloome „Przeznaczona do gry”
8. Vina Jackson „Osiemdziesiąt dni żółtych”
9. Marina Anderson „Haven of Obedience”
10. Marina Anderson „Forbidden Desires”

Na zdjęciu załączonym do newsa Zach Galifianakis „czyta” erotyczny bestseller w stary i sprawdzony sposób.

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy