Erotyczne ebooki coraz popularniejsze

25 maja 2012


Na zachodzie bardzo dużą popularnością cieszą się erotyczne ebooki dla kobiet. Główny powód? Możesz je kupić i czytać poza zasięgiem wścibskich oczu.

Czasy, kupowania ukradkiem frywolnej opowieści i chowania jej pod bardziej szanowanym tytułem dawno już minęły. Dzięki takim urządzeniom jak chociażby Kindle każdy może dyskretne ściągnąć, a następnie przeczytać dowolną powieść. Jak się okazuje, z takiego dobrodziejstwa na zachodzie korzysta coraz więcej kobiet, zaopatrując się w książki dla dorosłych. Dobrym przykładem może być amerykańskie wydawnictwo Kensington Books, którego kolekcja powieści erotycznych w formie ebooka stanowiła w 2008 roku zaledwie 2 procent ogólnej sprzedaży, a w 2011 już 57 procent.

Chociaż niemały udział w popularności tego typu książek ma osławiony za oceanem tytuł „Pięćdziesiąt odcieni szarości”, to jednak przekłada się to również na pozostałe tytuły.

Brenda Knight, która jest współwłaścicielem wydawnictwa Cleis Press sprzedającego 70 procent swoich erotycznych książek w wersji elektronicznej, powiedziała: „Możesz być na przykład mamą siedzącą w parku wraz z innymi mamami z bloku, możesz czytać naprawdę sprośną powieść i nikt o tym nie wie.”

Zjawisko nie dotyczy jedynie powieści erotycznych, ale wszelkiej formy romansów. Sahar Wendell, założycielka bloga o literaturze romantycznej „Smart Bitches and Trashy Books”, w rozmowie z „The Telegraph” zauważyła, że „wiele czytelniczek romansów wspominało o złośliwych komentarzach od sprzedawców książek, gdy przynosili takie powieści do kasy – nawet jeśli nie były to ani trochę erotyczne romanse.” Powodów popularności tego typu literatury Wendell upatruje również w fakcie, że w powieściach tych przedstawiany jest „pozytywny portret kobiecej seksualności, gdzie kobieta jest wychwalana, zamiast bycia poniżaną, i odkrywa różne seksualne praktyki, zachowując bezpieczeństwo i prywatność dzięki własnej czytelniczej wyobraźni.”

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy