banner ad

Ernest Cline pracuje nad kontynuacją powieści „Player One”

14 grudnia 2017


Pisarz Ernest Cline oficjalnie potwierdził w niedzielę, podczas transmitowanego na żywo na Facebooku wywiadu, że pracuje nad kontynuacją swojej bestsellerowej powieści „Player One”, którą zekranizował właśnie Steven Spielberg.

„Nie mogę o tym zbyt wiele mówić, ale nie ma lepszej inspiracji dla pisarza, aby powrócić do świata, nad którym już pracował, niż ta, gdy widzi, jak Steven Spielberg ożywia jego świat” ? powiedział Cline. Pisarz nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących fabuły książki ani przybliżonej daty premiery. Przyznał jedynie, że miał możliwość omówić niektóre pomysły na kontynuację ze Spielbergiem, co było dla niego ogromnym wyróżnieniem, zważywszy na fakt, że twórczość reżysera stanowiła jedną z inspiracji do napisania „Player One”.

Opublikowana w 2011 roku powieść „Player One” to dystopia rozgrywająca się w 2044 roku, w świecie targanym kryzysem. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kempingowych. Jedyną ucieczką od ponurej rzeczywistości jest wirtualny świat nowej generacji będący bardzo realistyczną symulacją. Ludzie przebywają w nim chętniej, ponieważ każdy może tam się stać tym, kim tylko zechce. Zachętę do przebywania w wirtualnym świecie stanowią zakodowane tam zagadki. Enigmatyczne wskazówki oparte na grach, filmach i muzyce z lat 80. mogą stanowić klucz do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Miliony ludzi próbowało złamać serię kodów, nikomu jednak nie udało się tego dokonać. Tymczasem nastolatek imieniem Wade odkrywa rozwiązanie pierwszej zagadki. Od tego momentu jego poczynania obserwuje cały świat. Do rywalizacji przyłączają się potężni wirtualni gracze gotowi popełnić prawdziwe morderstwo, by przeszkodzić Wade?owi. Teraz chłopak, żeby przeżyć, musi wygrać. Ale żeby wygrać, musi porzucić doskonały wirtualny świat i stanąć twarzą w twarz z rzeczywistością, od której tak rozpaczliwie pragnął uciec.

Powieść „Player One” spędziła wiele tygodni na liście bestsellerów „New York Timesa” i została przetłumaczona na 20 języków, w tym na polski. O kontynuacji mówiło się już od jakiegoś czasu. W 2015 roku Zak Penn, który wspólnie z Ernestem Cline’em napisał scenariusz ekranizacji, zdradził, że autor pracuje nad kontynuacją. Niedługo potem pojawiła się informacja, że Cline podpisał nową umowę na siedmiocyfrową kwotę z wydawnictwem Crown Publishing. W ramach tejże umowy ma ukazać się powieść science fiction o nieznanym tytule. Wszystko wskazuje więc na to, że dziełem tym będzie kontynuacja bestsellera „Player One”.

Film „Player One” w reżyserii Stevena Spielberga wejdzie na ekrany światowych kin 28 marca 2018 roku. W Polsce ekranizacja wyświetlana będzie od 6 kwietnia. Poniżej możecie zobaczyć najnowszy zwiastun tej produkcji.

[am]
fot. Gage Skidmore

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy