Elmore Leonard rozwodzi się z żoną

24 października 2011


Amerykański twórca kryminałów i thrillerów, Elmore Leonard po 18 latach pożycia rozwodzi się z żoną.

The Detroit News podało w czwartek, że 86-letni Elmore i jego żona Christine zdecydowali się na separację na początku tego roku. Nieco później, w maju pani Leonard złożyła papiery o rozwód. Z uwagi na to, że para bardzo dba o swoją prywatność, sprawa nie była upubliczniana aż do dnia, gdy jeden z reporterów natknął się na papiery rozwodowe w rejestrach sądowych okręgu Oakland County. Christine Leonard w dokumentach nie ujawniła powodów rozpadu małżeństwa, wpisując w odpowiedniej rubryce „nieokreśloną przyczynę”.

Państwo Leonard są małżeństwem od 1993 roku. Christine jest trzecią żoną pisarza. Jego pierwsze małżeństwo z Beverly Cline zakończyło się rozwodem w 1977 roku, małżeństwo z drugą żoną, Joan Shephard, przerwała śmierć kobiety w 1993.

Rozprawa rozwodowa zaplanowana jest na 12 grudnia 2011. Do czasu zakończenia postępowania pisarz nie może zmieniać jakichkolwiek nawyków finansowych małżonki, nie może wprowadzać zmian w ubezpieczeniach na życie, przekazywać praw do swojego majątku. Musi opłacać wszystkie wydatki Pani Leonard, włączając karty kredytowe, plus koszty utrzymania ich wspólnych domów w Bloomfield Village i Palm Beach.

Wszyscy zatroskani o stan konta pisarza mogą być spokojni. W maju The Michigan Film Office zatwierdziło do realizacji film na podstawie powieści „Freaky Deaky”. Natomiast sam pisarz zapytany w zeszłorocznym wywiadzie dla Associate Press czy planuje w najbliższym czasie przejść na literacką emeryturę, odpowiedział:
„Nie mam powodu, żeby się na to decydować. Pisanie to najprzyjemniejsze, co robię.”

Najnowsza powieść „Raylan” ma się ukazać na początku przyszłego roku.

Przypomnijmy, że Leonard jest twórcą prawie 50 powieści (od kryminałów i thrillerów po westerny), z których kilka doczekało się znanych również u nas adaptacji filmowych („15:10 do Yumy”, „Co z oczu, to z serca” Soderbergha, „Dorwać małego”, „Killshot” czy „Jackie Brown” Quentina Tarantino). W Polsce wydano zaledwie 5 powieści tego świetnego pisarza (wszystkie w latach 1992-1993) oraz kilka opowiadań w antologiach („Arcydzieła czarnego kryminału”, „Elektryzujące opowieści”).

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy