Dziś sklepy internetowe w całej Polsce oferują Dzień Darmowej Dostawy

5 grudnia 2017


Tradycyjnie, jak co roku, tuż po Czarnym Piątku organizowany jest Dzień Darmowej Dostawy. 1800 sklepów internetowych w całej Polsce oferuje dzisiaj swoim klientom darmową przesyłkę za dokonane zakupy.

Dzień Darmowej Dostawy narodził się w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku jako Free Shipping Day. Pomysłodawcą inicjatywy był Luke Knowles, przedsiębiorca zajmujący się handlem w internecie. Głównym celem akcji jest zachęcenie konsumentów do robienia zakupów świątecznych w sieci. W czasie całego dzisiejszego dnia sklepy uczestniczące w akcji oferują swoim klientom darmową dostawę zamówień, niezależnie od ich wartości, sposobu płatności i metody dostawy.

W tym roku Dzień Darmowej Dostawy organizowany jest w Polsce po raz ósmy. W akcji bierze udział również ponad 50 księgarni i wydawnictw, dając czytelnikom sposobność zakupu książek i komiksów bez konieczności ponoszenia opłat za przesyłkę. Darmową dostawę oferują m.in. Livro.pl, ChodnikLiteracki.pl, Platon24.pl, Gildia.pl, KrainaKsiazek.pl, Booksdate.pl, księgarnia artystyczna Bookoff.pl i portal Skupszop.pl. Bez kosztów przesyłki można również zamawiać w sklepach należących do wydawnictw: Czarna Owca, Media Rodzina, Znak, Galeria Książki, Prószyński i S-ka, Czeskie Klimaty i grupy wydawniczej Publicat, a także w księgarniach specjalistycznych i innych sklepach z książkami.

Przed złożeniem zamówienia polecamy zwrócić uwagę, czy dany sklep wprowadził minimalną wartość zamówienia. Organizatorzy akcji zezwolili na tego typu ograniczenie (w wysokości 20 złotych), ponieważ występowały wcześniej przypadki dokonywania zakupów za kilka złotych z opcją darmowego kuriera.

W akcji nie biorą udziału księgarnie sprzedające e-booki. Jak same podkreślają, u nich darmowa „dostawa” obowiązuje przez cały rok.

Z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte wynika, że w tym roku aż 42% budżetu przeznaczonego na prezenty zostawimy w sklepach internetowych. Pewna część tych pieniędzy zostanie wydana na książki, ponieważ to właśnie nimi najchętniej obdarowujemy bliskich. 23% Polaków prezenty kupuje już w listopadzie, a aż 39% deklaruje, że wybierze się na zakupy w pierwszej połowie grudnia. Oznacza to, że przynajmniej część z nas skorzysta z ofert handlowych w czasie Dnia Darmowej Dostawy.

Pełną listę sklepów biorących udział w Dniu Darmowej Dostawy znajdziecie na stronie: www.dziendarmowejdostawy.pl.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy