Drzewa w kolumbijskim mieście Medellín oferują czytelnikom darmowe ebooki

27 maja 2014

drzewa-oferuja-ebooki
Drzewa stojące w najważniejszych parkach w miejscowości Medellín najwyraźniej nie chcą skończyć jako książki na czyimś regale. Wiele z nich oferuje przechodniom, którzy usiądą w cieniu konarów, darmowego ebooka do przeczytania.

W Medellín, jeśli masz ochotę poczytać książkę, wystarczy usiąść pod jednym ze specjalnie oznakowanych drzew i połączyć się z siecią bezprzewodową. Drzewa biorące udział w projekcie zostały wyposażone w budki dla ptaków, gdzie ukryto urządzenia Wi-Fi pozwalające czytać ebooki na komórce, laptopie lub tablecie. Na wysokości wzroku umieszczono tabliczki objaśniające, jak uzyskać dostęp do książki.

Każde drzewo ma do zaoferowania inny tytuł i umożliwia czytanie jedynie w niewielkim obrębie terenu. Projekt zainicjowała kolumbijska firma EPM, która zajmuje się usługami komunalnymi. EPM chce w ten niecodzienny sposób zachęcić Kolumbijczyków do czytania, co zapewne nie jest zadaniem prostym, jeśli się weźmie pod uwagę, że wykazują się oni jednym z najniższych wskaźników czytelnictwa w całej Ameryce Łacińskiej.

Inicjatywa ma też udowodnić, że do czytania książek wcale nie trzeba ścinać drzew, lepiej zaś usiąść z e-książką w cieniu prawdziwego drzewa, które dzięki takiej postawie zostanie ocalone.

Poniżej możecie zobaczyć krótki materiał filmowy pokazujący, na jakiej zasadzie działa projekt realizowany w Medellín:

Tematy: , ,

Kategoria: newsy