Druga powieść ze świata „Stranger Things” opowie o przeszłości szeryfa Jima Hoppera

11 lutego 2019


Netflix ogłosił, że druga oficjalna powieść ze świata „Stranger Things” odsłoni tajemnice z przeszłości szeryfa Jima Hoppera. Światowa premiera książki zapowiedziana jest na 4 czerwca, tuż przed lipcową premierą trzeciego sezonu serialu.

Drugi prequel będący rozwinięciem serialu „Stranger Things” nosi tytuł „Darkness on the Edge of Town”, a jego autorem jest nowozelandzki pisarz Adam Christopher. Tym razem wydarzenia skoncentrują się na przeszłości szeryfa Hoppera. Jak wiemy z serialu, śmierć córki sprawiła, że mężczyzna popadł w depresję. Dopiero sprawa zaginięcia syna dawnej przyjaciółki wyciągnęła go z letargu. Tym razem najprawdopodobniej poznamy okoliczności wydarzeń, które sprawiły, że Jim się załamał.

Akcja książki zaczyna się w Boże Narodzenie 1984 roku, czyli po drugim sezonie serialu. Szeryf Jim Hopper chce spędzić spokojnie pierwsze wspólne święta z Jedenastką. Jego adoptowana córka ma jednak inne plany. Wyciąga z piwnicy karton z napisem „Nowy Jork” i zaczyna zadawać trudne pytania. Dlaczego Hopper opuścił kiedyś Hawkins? Co to jest „Wietnam”? I dlaczego nigdy nie opowiadał o Nowym Jorku? Hopper prędzej wolałby zmierzyć się z hordą demonicznych stworów, niż rozmawiać o swojej przeszłości. Wie jednak, że nie może już dłużej kryć prawdy. I tak zaczyna się opowieść o incydencie w Nowym Jorku, który zmienił wszystko.

Przenosimy się do Nowego Jorku. Jest lato 1977 roku. Hopper zaczyna życie na nowo po powrocie z Wietnamu. Ma małą córkę, troskliwą żonę i posadę detektywa w nowojorskiej policji, co ułatwia powrót do cywila. Ale po tym, jak tajemniczy agenci federalni nagle pojawiają się i przechwytują akta dotyczące serii brutalnych morderstw, których nie udało się rozwiązać, Hopper bierze sprawy w swoje ręce, ryzykując wszystko, by odkryć prawdę. Jako tajniak zaczyna infiltrować nowojorskie gangi uliczne. Właśnie ma rozwiązać sprawę, gdy dzielnicę opanowuje ciemność, a Hopper pogrąża się w mroku głębiej niż kiedykolwiek przedtem.

„To był wymarzony projekt, a pisanie książki sprawiło mi radość. Jestem wielkim fanem tego serialu, a szeryf Hawkins, Jim Hopper, to moja ulubiona postać. Zagłębienie się w jego nowojorską przeszłość stanowiło świetną zabawę i mam nadzieję, że czytelnicy będą mieli tyle samo radości z czytania o jego dziwacznej przygodzie w 1977 roku, co ja z jej pisania” ? komentuje na swoim blogu autor książki, Adam Christopher.

Światowa premiera „Darkness on the Edge of Town” zapowiedziana jest na 4 czerwca. My przeczytamy ją zapewne trochę później nakładem wydawnictwa Poradnia K, które zakupiło prawa do trzech powieści ze świata „Stranger Things”. Pierwsza z nich ukaże się w Polsce już w kwietniu i opowiadać będzie o losach matki Jedenastki i programie MKUltra, który odgrywa istotną rolę w produkcji Netfliksa.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę „Darkness on the Edge of Town”:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy