banner ad

Douglas Coupland zaprojektował meble dla pisarzy

12 lutego 2013


Douglas Coupland, autor tak głośnych powieści, jak „Pokolenie X” czy „Szamponowy świat”, zaprezentował w zeszłym tygodniu podczas Interior Design Show w Toronto (Kanada) kolekcję mebli własnego projektu stworzoną z myślą o pisarzach.

W skład kompletu nazwanego „Douglas Coupland for Switzcultcreative” wchodzi pięć podstawowych elementów wyposażenia wnętrz: sekretarzyk wzorowany na japońskich pudełkach bento, krzesło pisarza, regał, lampka stołowa i lampa stojąca.

Na pomysł projektu Coupland wpadł dwa lata temu, kiedy złamał nogę i musiał ograniczyć przestrzeń roboczą przeznaczoną do pisania. Punktem wyjścia dla kolekcji był sekretarzyk, który zdaniem pisarza należy obecnie do „jednej z tych wymarłych kategorii mebli”. Niesłusznie, gdyż pozwala „jednym pstryknięciem pokrywy ukryć wewnątrz masę pierdół” przed niespodziewanymi gośćmi.

Aby zrealizować swoją wizję w wysokim standardzie, pisarz połączył siły z zaprzyjaźnioną rodzinną firmą meblową Switzercultcreative. Materiały użyte do wykonania mebli pochodzą z lokalnych, trwałych produktów – tyczy się to zarówno mocnej sklejki klonowej, jak i skóry bydlęcej na siedzenie, błyszczącego lakieru (5 kolorów do wyboru) i 24-karatowego złota wykorzystanego do wstawek.

Chociaż Coupland znany jest na całym świecie głównie ze swojego imponującego dorobku literackiego, warto pamiętać, że z wykształcenia jest projektantem i rzeźbiarzem. „Moje pisanie można podzielić na beletrystykę i literaturę faktu. To samo można powiedzieć o mojej wizualnej pracy. Projektowanie jest po prostu literaturą faktu tego rodzaju sztuki” ? powiedział pisarz w rozmowie z serwisem ?Wallpaper?.

Na zdjęciu załączonym do newsa Douglas Coupland w otoczeniu zestawu mebli własnego autorstwa.



fot. Switzercultcreative

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy