Domhnall Gleeson i Margot Robbie w zwiastunie filmu biograficznego o relacjach twórcy „Kubusia Puchatka” z synem Christopherem Robinem

16 czerwca 2017


Wytwórnia filmowa Fox Searchlight Pictures udostępniła pierwszy zwiastun filmu biograficznego „Goodbye Christopher Robin” opowiadającego o okolicznościach powstania „Kubusia Puchatka” i relacjach łączących A.A. Milne’a z synem, Christopherem Robinem.

Dobiegła końca I wojna światowa. A.A. Milne, która brał udział w walkach i został ranny w bitwie pod Sommą, widzi wszechobecny smutek panujący w społeczeństwie i zastanawia się, jak mógłby wlać w serca ludzi odrobinę nadziei. W domu bohatera szczęście pojawia niedługo potem. W 1920 roku jego żona Daphne rodzi syna. Dają mu imiona Christopher Robin, choć najczęściej mówią na niego „Billy” albo „Billy Moon”. Na pierwsze urodziny chłopiec otrzymuje pluszowego misia, który staje się nieodłącznym towarzyszem jego zabaw. Wspólny czas spędzony przez Milne’a z synem i jego powiększającą się gromadą pluszaków, inspiruje pisarza do stworzenia „Kubusia Puchatka”. Książka okazuje się bestsellerem, a zawarte w niej czarujące historie przynoszą powojennej Anglii nadzieję i pociechę. Jakie jednak koszty tej popularności ponosi rodzina Milne’a?

W filmie w reżyserii Simona Curtisa („Mój tydzień z Marilyn” i „Złota dama”) występują m.in. Domhnall Gleeson jako A.A. Milne, Margot Robbie jako Daphne, żona pisarza i Kelly Macdonald jako Olive, niania Christophera Robina. Za scenariusz obrazu odpowiadają Frank Cottrell Boyce i Simon Vaughan. „Goodbye Christopher Robin” ma trafić do kin w Wielkiej Brytanii 29 września. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Warto nadmienić, że w najbliższych latach czeka nas jeszcze jeden film koncentrujący się na postaciach Christophera Robina i Kubusia Puchatka. Wytwórnia Disneya rozpoczęła bowiem prace nad kontynuacją słynnej animacji o perypetiach Misia o Bardzo Małym Rozumku, tym razem w formie aktorskiej produkcji. Film opowiadać będzie o dorosłym Krzysiu (w tej roli Ewan McGregor), który zupełnie zatracił zmysł wyobraźni i żyje wyłącznie swoją pracą. Z pomocą w odzyskaniu dawnych zdolności przyjdą mu zwierzątka ze Stumilowego Lasu.

Zwiastun filmu „Goodbye Christopher Robin”:

Plakat promujący film „Goodbye Christopher Robin”:

[am]
fot. Fox Searchlight Pictures

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy