Dom Dursleyów, gdzie wychowywał się Harry Potter, został wystawiony na sprzedaż

20 września 2016

dom-dursleyow-na-sprzedaz-1
Dom rodziny Dursleyów przy ulicy Privet Drive 4, gdzie przez wiele lat mieszkał Harry Potter, oczekując z wytęsknieniem roku szkolnego, został wystawiony na sprzedaż. Dzięki słynnej sadze J.K. Rowling jego wartość z roku na rok rośnie w szybkim tempie.

Wolnostojący dom jednorodzinny nie mieści się w rzeczywistości przy ulicy Privet Drive 4 w miejscowości Little Whinging w hrabstwie Surrey, jak to zostało opisane w książkach, lecz przy Picket Post Close 12 w Martins Heron, na przedmieściach Bracknell, mniej niż godzinę drogi od Londynu. Filmowcy wybrali ten budynek spośród setek nadesłanych zgłoszeń, aby pełnił rolę domu Durlesyów w ekranizacjach książek o Harrym Potterze. Z uwagi na problemy logistyczne nieruchomość wykorzystano jedynie w pierwszym filmie, a w następnych zdecydowano się odtworzyć fragment ulicy wraz z domem w studiu filmowym.

dom-dursleyow-na-sprzedaz-2

Przez lata, jakie upłynęły od nakręcenia obrazu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, wnętrze domu znacznie się zmieniło, ponieważ właściciele przeprowadzili gruntowny remont budynku. Magia Harry?ego Pottera wciąż jednak działa. Już pierwsza właścicielka, sprzedająca dom w 2003 roku, liczyła, że dzięki popularności sagi uda jej się uzyskać cenę wyższą od rynkowej (250 tysięcy funtów). W 2010 roku zainteresowani nieruchomością musieli się liczyć z wydatkiem 290 tysięcy funtów, zaś obecni właściciele chcą otrzymać sumę 475 tysięcy funtów.

dom-dursleyow-na-sprzedaz-3

Dom posiada przestronne podwórko, duży ogród, na parterze znajduje się nowoczesna kuchnia, jadalnia, łazienka i salon, zaś na piętrze – trzy sypialnie. Mamy też dobrą wiadomość dla tych, którzy od sypialni woleliby komórkę pod schodami. Miejsce, gdzie spał Harry, wciąż jest i można je zagospodarować na nowo.

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć, jak aktualnie wygląda dom Dursleyów z ekranizacji powieści „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

dom-dursleyow-na-sprzedaz-4

dom-dursleyow-na-sprzedaz-5

dom-dursleyow-na-sprzedaz-6

dom-dursleyow-na-sprzedaz-7

dom-dursleyow-na-sprzedaz-8

[am]
fot. Chancellors

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film, newsy