banner ad

DC wypuściło na rynek szachy inspirowane „Sandmanem” Neila Gaimana

6 lipca 2015

szachy-sandman-1
DC Comics wypuściło na rynek specjalną edycję szachów, których plansza i figury powstały w oparciu o serię komiksową ?Sandman? napisaną przez Neila Gaimana.

Szachy są nowym produktem DC Collectibles. Pionki zaprojektował Kevin Nowlan, a wyrzeźbił – Paul Harding. Figurki zostały wykonane ze specjalnego rodzaju trwałej porcelany, szachownica zaś zrobiona jest z drewna. Na stronie Amazona szachy sprzedawane są w cenie 300 dolarów (około 1100 złotych). Oczywiście Neil Gaiman namawia do kupowania ich w lokalnych sklepach komiksowych. Tak czy siak, trzeba się spieszyć, bo szachy wypuszczono w edycji limitowanej.

„Sandman” to bestsellerowa seria komiksowa autorstwa Neila Gaimana opisująca ludzkie kontakty z Sandmanem, nieziemską istotą, która posiada władzę, o jakiej wielu bogów może tylko marzyć ? rządzi ludzkimi snami i marzeniami. Cykl zebrał wiele nagród komiksowych i literackich. Jako jeden z nielicznych komiksów w historii znalazł się na liście bestsellerów „The New York Timesa”. W 2013 roku pisarz powrócił do świata „Sandmana”, rozpoczynając publikację mini-serii „Uwertura” będącej prequelem tomu „Preludia i nokturny”. Ostatni, szósty zeszyt ukaże się pod koniec września nakładem DC Vertigo. Trwają również prace nad przeniesieniem „Sandmana” na ekran. Film ma wyreżyserować (i zagrać w nim) Joseph Gordon Levitt, za scenariusz odpowiada Jack Thorne.

szachy-sandman-2

szachy-sandman-3

[aw]
źródło: MCM Buzz, DC
fot. DC, Harding Studios

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy