banner ad

Dan Brown napisał książkę dla dzieci i skomponował do niej muzykę

20 lutego 2020


Dan Brown, autor międzynarodowych bestsellerów z Robertem Langdonem, debiutuje jako pisarz dla dzieci! Już we wrześniu w Stanach Zjednoczonych i w kilkudziesięciu innych krajach ukaże się jego książka dla najmłodszych zatytułowana „Wild Symphony”. W Polsce opublikuje ją w przekładzie Michała Rusinka Wydawnictwo Debit.

Brown obecnie pracuje nad kolejnym tomem przygód Roberta Langdona. Udało mu się jednak znaleźć czas na zrealizowanie niecodziennego projektu dla najmłodszych. „Wild Symphony” będzie książką do czytania i słuchania jednocześnie! Dan Brown pełni bowiem przy powstaniu książki podwójną rolę ? jako autor tekstu i kompozytor towarzyszącej mu muzyki. Ma ona wzbogacić lekturę, czyniąc z niej wielozmysłowe doświadczenie. Utwory w wykonaniu Orkiestry Filharmonii w Zagrzebiu zarejestrowała wytwórnia PARMA Recordings.

Bob Lord, producent muzyczny „Wild Symphony” i prezes PARMA Recordings, podkreśla, że „Dan Brown łączy tradycję z nowoczesnym podejściem. To niezwykła, pełna życia muzyczna przygoda zarówno dla dziecka, jak i dorosłego”.

Podczas czytania książki będzie można słuchać muzyki przy pomocy darmowej, interaktywnej aplikacji, wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną. By cieszyć się melodiami, skomponowanymi przez Browna, wystarczy przytrzymać kamerę urządzenia mobilnego nad daną stroną. Aplikacja będzie dostępna poprzez stronę https://wildsymphony.com/ lub kod QR zamieszczony w książce.

W warstwie fabularnej „Wild Symphony” to zabawna historyjka, w której Mysz Maestro, z batutą w ręku, zabiera czytelników w odwiedziny do różnych zwierząt. Spotyka między innymi gepardy, kangury, słonie i płetwale błękitne. Każde spotkanie niesie ważne przesłanie dla czytelnika. Dodatkowo w ilustracjach, stworzonych przez węgierską graficzkę Susan Batori, autor ukrył zaszyfrowaną wiadomość.

„Uwielbiam opowiadać historie, a w moich powieściach zawsze staram się łączyć różne tematy” ? wyjaśnia Dan Brown. „Praca nad 'Wild Symphony’ była ekscytująca, gdyż mogłem tworzyć dzieło wielowarstwowe, korzystając z trzech różnych mediów jednocześnie ? obrazu, muzyki i słowa. Tak jak przedstawienie w operze porywa publiczność piękną scenografią, ekspresyjną muzyką i liryzmem, tak 'Wild Symphony’ będzie wielką ucztą dla oczu, uszu i umysłu”.

Sonia Draga, prezes Grupy Wydawniczej Sonia Draga, która w ofercie ma wszystkie tytuły Dana Browna skierowane do dorosłych, dodaje: „Wiedziałam, że Dan kiedyś napisał książkę dla dzieci, i wiedziałam też, że ma świetne ucho muzyczne, ale po obejrzeniu prototypu tego projektu muszę przyznać, że efekt końcowy przerósł moje oczekiwania, i to pod każdym względem. Książka jest niezwykła! Jej formuła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego odbiorcy, szczególnie tego najmłodszego, do którego najlepiej adresować projekty oddziałujące na kilka zmysłów jednocześnie”.

Książka ukaże się w Polsce we wrześniu nakładem Wydawnictwa Debit, które jest częścią Grupy Wydawniczej Sonia Draga. Z okazji premiery tej publikacji na całym świecie odbędzie się cykl koncertów. Wkrótce pojawią się informacje o planowanych wydarzeniach, z których część zawita również do Polski.

Poniżej możecie zobaczyć krótki materiał wideo, na którym udokumentowano proces nagrywania przez orkiestrę jednej kompozycji Dana Browna:

[am]
fot. G.W. Brown

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy