Daj pisarzom nowe życie ? taką pomysłową kampanią reklamową litewska księgarnia informuje o skupowaniu starych książek

9 grudnia 2015

daj-pisarzom-nowe-zycie-1
Mieszcząca się w centrum Wilna księgarnia Mint Vinetu sprzedaje nie tylko nowe, ale też używane książki. Aby zachęcić ludzi do przynoszenia do skupu starych tytułów, wspólnie z agencją reklamową New! i studiem kreatywnym Eastern Affair przygotowała kampanię reklamową, która zaprezentowała klasyków literatury jako nowo narodzone dzieci.

Hasło kampanii brzmi: „Daj pisarzom nowe życie”. Stosując się do tych słów, pozwolono narodzić się na nowo trzem wielkim pisarzom. W roli niemowlaków wystąpili Ernest Hemingway, Mark Twain i William Szekspir. ?Aby pomysł się sprawdził, musieliśmy wybrać kultowych pisarzy, którzy są znani i łatwo rozpoznawalni na całym świecie? ? tłumaczą pomysłodawcy kampanii.

daj-pisarzom-nowe-zycie-2

Aby nowo narodzeni pisarze wyglądali jak najbardziej realistycznie, zdecydowano się sfotografować prawdziwe dzieci, a następnie za pomocą obróbki cyfrowej przekształcić ich twarze w te przypominające klasyków literatury. Włosy, brody i rysy twarzy uzyskano dzięki osobnym sesjom, na których sfotografowano mężczyzn mających wybrane cechy podobne do pisarzy (jedynie w przypadku Marka Twaina trzeba było skorzystać z pomocy peruki i sztucznych wąsów).

daj-pisarzom-nowe-zycie-3

W efekcie powstały trzy plakaty reklamowe, które możecie podziwiać na załączonych zdjęciach.

daj-pisarzom-nowe-zycie-4

daj-pisarzom-nowe-zycie-5

Poniżej: mały podgląd tego, jak powstawały plakaty wykorzystane w kampanii reklamowej „Daj pisarzom nowe życie”.

daj-pisarzom-nowe-zycie-6

daj-pisarzom-nowe-zycie-7

[am]
źródło: Behance

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy