banner ad

„Czytam to” ? nowy program o książkach Wydawnictwa Literackiego

12 września 2014

czytam-to-program
W czwartek 11 września Wydawnictwo Literackie ruszyło z cyklicznym programem literackim pod nazwą „Czytam to”, w którym Robert Kasprzycki wybiera, recenzuje i poleca książki opublikowane nakładem tejże oficyny. Nowe odcinki znajdziecie co dwa tygodnie na kanale wydawnictwa na Youtube.

„O nowym, świeżym cyklu internetowo-telewizyjnym myśleliśmy od dłuższego czasu. Będzie to w naszym zamyśle pierwszy cykliczny program o książkach produkowany przez wydawnictwo i zamieszczany w portalu YouTube. Chcemy oddać ster w ręce kogoś, kto zna się na książkach i potrafi o nich zajmująco opowiadać. Reguły gry są proste: My dajemy ekipę, światło i dźwięk, Księgarnia Pod Globusem ? scenografię, a prowadzący wybiera sobie najsmakowitsze ? jego zdaniem ? kąski spośród naszych nowości i opowiada. Kiedy można ? poleca, kiedy trzeba, nie szczędzi nam gorzkich słów” – tłumaczy Wydawnictwo Literackie.

Najdłużej zastanawiano się nad osobą prowadzącego, wreszcie wybór padł na Roberta Kasprzyckiego ? znanego muzyka, autora tekstów, kompozytora, polonistę, felietonistę i ironistę. Robert na szczęście nie odmówił i co dwa tygodnie będzie prezentował się czytelnikom jako znawca i smakosz literatury.

„Czytam to” ma formułę krótkich, pięciominutowych filmów, podczas których prowadzący będzie zawsze omawiał trzy książki. Tematem pierwszego odcinku są: „Inicjały zbrodni” Sophie Hannah, „Betonowy pałac” Gai Grzegorzewskiej i „Był jazz” Krzysztofa Karpińskiego. Nowych odcinków możemy się spodziewać co dwa tygodnie w czwartek. Pierwszy z nich publikujemy poniżej:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy