Czytał powieść Jamesa Pattersona, jadąc zygzakiem po autostradzie

21 stycznia 2016

czytal-podczas-jazdy-Pattersona
Chyba każdy czytelnik zna to uczucie, kiedy powieść jest tak wciągająca, że trudno ją odłożyć. Ekstremalnym tego dowodem może być mężczyzna, którego policja z Eagan w stanie Minnesota (USA) zatrzymała z powodu czytania podczas jazdy autostradą.

Jak powiedział w rozmowie z dziennikarzami stacji Fox 9 rzecznik policji w Eagan, officer Aaron Machtemes, podczas patrolu na autostradzie funkcjonariusz zwrócił uwagę na jeden z pojazdów poruszających się zygzakiem po swoim pasie. Po przyjrzeniu się zauważył, że mężczyzna prowadzący samochód trzyma (ma) na kierownicy przed sobą rozłożone coś dużego, nakazał więc mu zjechać do kontroli.

Kamera w radiowozie zarejestrowała, jak policjant podchodzi do kierowcy i pyta go, co robi. „Czytam” ? odpowiada mężczyzna. „Co czytasz?” ? dopytuje oficer. „Książkę Jamesa Pattersona” ? słyszy w odpowiedzi.

Rzecznik policji przyznaje, że kierowca był „bardzo miłym facetem”, ale robił jedną z najniebezpieczniejszych rzeczy, jakich można się dopuścić podczas jazdy samochodem. Mężczyzna przyznał, że popełnił błąd, dlatego zakończyło się na wezwaniu do sądu, jakie policja w USA daje za popełnienie drobnych wykroczeń drogowych.

Wprawdzie James Patterson może być dumny, że pisze tak wciągające książki, iż czytelnicy nie mogą ich odłożyć, jednak sam pomysł na czytanie za kierownicą, podobnie jak SMS-owanie i surfowanie po sieci na smartfonach, nie należy do najmądrzejszych. Policjanci ostrzegają, że takich przypadków jest coraz więcej, o czym świadczą filmiki wrzucane przez internautów na Youtube (patrz poniżej). Statystyki zaś odnotowują coraz więcej wypadków, często śmiertelnych, spowodowanych takim zachowaniem.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy