Cykl „Jeżycjada” po raz pierwszy dostępny w wersji elektronicznej. Małgorzata Musierowicz przekazała prawa na wyłączność Legimi

11 października 2022

Składająca się z 22 tomów popularna seria o rodzinie Borejków pióra Małgorzaty Musierowicz wreszcie ukazuje się w wersji elektronicznej. Całość będzie dostępna na wyłączność w formie e-booków oraz synchrobooków w subskrypcji Legimi. Wersje dźwiękowe czytać będzie osobiście autorka cyklu.

„Jeżycjada” stała się przez dekady jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych młodzieżowych serii w Polsce. Kolejne tomy trafiały na szczyty list bestsellerów, a losy rodziny Borejków śledziły tysiące czytelniczek i czytelników. Dotychczas próżno było szukać e-booków i audiobooków „Jeżycjady”, ale teraz sytuacja uległa zmianie.

Co sprawiło, że Małgorzata Musierowicz zdecydowała się na udostępnienie swego cyklu w wersji cyfrowej? „Zostałam naprawdę bardzo miło zaproszona do tej współpracy. Przedstawiono mi znakomite warunki i zabezpieczenia, wobec czego z największym spokojem mogłam oddać swój autorski dorobek życia pod opiekę Legimi – zespołu ludzi młodych, sympatycznych i kompetentnych, umiejących sprostać wyzwaniom współczesności, mających śmiałą wizję i – z całą pewnością – świetne perspektywy realizacji i rozwoju tej wizji. Przed 'Jeżycjadą’, jak i przed innymi książkami wydanymi w formie tradycyjnej, otwiera się oto szansa na całkiem nową drogę, na dotarcie do całkiem nowych, cyfrowych czytelników i słuchaczy. A więc decyzja nie była trudna!” – skomentowała pisarka.

Od 11 października w Legimi dostępnych jest 6 tomów cyklu w formie e-booków, a pierwszy z nich, „Szósta klepka”, także jako synchrobook, umożliwiający naprzemienne przełączanie się między wersją tekstową a dźwiękową. Co więcej, czytany jest on przez samą Małgorzatę Musierowicz, dzięki czemu nawet osoby już wcześniej znające serię mają szansę na ponowne, acz jednocześnie nowe zetknięcie się z bohaterami w autorskiej interpretacji. Jak informuje platforma, kolejne tomy „Jeżycjady” dodawane będą sukcesywnie, a cały, liczący 22 części cykl, dostępny będzie w abonamencie Legimi jeszcze w tym roku. W ofercie pojawi się również niezaliczany do kanonu tak zwany tom zerowy, czyli „Małomówny i rodzina”.

„Od dekad 'Jeżycjada’ jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Poznania i na trwałe utrwaliła się w świadomości kolejnych pokoleń. Cieszymy się, że możemy choćby w pewnym stopniu pomóc w upowszechnianiu tego społeczno-kulturowego fenomenu. Tym bardziej, że sprzyja nam również symbolika. Borejkowie mieszkali przy Roosevelta, a tak się składa, że również siedziba Legimi znajduje się przy tej ulicy” – mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Udostępnienie „Jeżycjady” w wersji elektronicznej to dopiero początek działań, mających na celu popularyzację serii i uczynienie z niej ważnego elementu turystycznej tożsamości stolicy Wielkopolski. Wspólnie z poznańskim urzędem miasta Legimi planuje m.in. zorganizowanie trasy śladami bohaterów i gry miejskiej. Ich osią narracyjną będą oczywiście kluczowe miejsca związane z serią.

[am]
fot. Legimi

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy