banner ad

Córka Terry?ego Pratchetta zapewnia, że nikt nie będzie kontynuował serii „Świat Dysku”

12 czerwca 2015

nie-bedzie-wiecej-swiata-dysku
Rhianna Pratchett, córka zmarłego w marcu pisarza, rozwiała wątpliwości czytelników i oświadczyła, że z całą pewnością nie zamierza pisać żadnych powieści ze „Świata Dysku” ani udzielać na to komukolwiek zgody.

Jak wyjaśniła w jednym z wpisów na swoim profilu na Twitterze, te książki „były dla taty święte”. Powyższa deklaracja nie oznacza jednak, że nie pojawią się żadne nowe projekty związane ze „Światem Dysku”. „Będę zaangażowana w realizację spin-offów, adaptacje i tie-iny, ale to wszystko. Świat Dysku jest ojca dziedzictwem. Ja pozwolę sobie stworzyć własne” ? dodała Rhianna.

Czytelnikom na pocieszenie zostanie więc jeszcze tylko jeden tom serii, ostatni, jaki udało się Terry?emu ukończyć, zanim choroba uniemożliwiła mu dalszą pracę. „Korona pasterza”, bo taki będzie nosić tytuł książka, to piąta część podcyklu opowiadającego o czarownicy Tiffany Obolałej. Światowa premiera powieści zapowiedziana jest na 10 września 2015. Polski przekład ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka jeszcze przez końcem roku.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę „Korony pasterza”, którą przed kilkoma dniami ujawniono w sieci:

swiat-dysku-korona-pasterza

[am]
fot. Silverlutra/Wikimedia Commons

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy