banner ad

Chuck Palahniuk zapowiada sequel „Podziemnego kręgu” w formie komiksu

22 lipca 2013

Palahniuk napisze kontynuację Podziemnego Kręgu
Chuck Palahniuk potwierdził, że pracuje nad kontynuacją „Podziemnego kręgu”, powieści rozsławionej kultowym filmem Davida Finchera z Bradem Pittem i Edwardem Nortonem w rolach głównych. Zgodnie z zapowiedzią sequel ukaże się w formie serii powieści komiksowych.

Podczas spotkania zorganizowanego w piątek w trakcie konwentu Comic Con w San Diego Chuck Palahniuk przyznał, że informacje jakoby pracował nad kontynuacją swej debiutanckiej powieści są prawdziwe: „Będzie to prawdopodobnie seria tomów, które opowiadać będą uaktualnioną historię, dziesięć lat po pozornym końcu Tylera Durdena. Obecnie to Tyler opowiada historię, czając się wewnątrz Jacka, przygotowany do powrotu. Jack jest nieświadomy. Marla jest znudzona. Ich małżeństwo osiadło na niepewnym brzegu podmiejskiej nudy, charakterystycznym dla osób w średnim wieku. Dopiero, gdy ich mały synek znika porwany przez Tylera, Jack ponownie zostaje wciągnięty w świat Operacji Masakra”.

Z powodu umów zawartych z wydawcą książki pierwszy tom komiksu ukaże się nie wcześniej niż w 2015 roku. Do tego czasu jednak Palahniuk nie zamierza próżnować. Za kilka miesięcy (w październiku) ukaże się kontynuacja „Potępionych” pt. „Doomed” (z ang. „Skazani” albo „Skazana”), rok później do rąk czytelników trafi powieść „Beautiful You”, czyli humorystyczno-erotyczny thriller będący mieszanką „porno dla mamusiek”, chick lit w stylu „Seksu w wielkim mieście” oraz fantasy podobnego do „Klanu jaskiniowego niedźwiedzia”. W 2015 roku z kolei ma ukazać się najnowszy zbiór opowiadań pisarza pt. „Make Something Up”.

Na zdjęciu poniżej Brad Pitt jako filmowy Tyler Durden:

Brad Pitt w Fight-Club

fot. facebook.com/chuckpalahniuk

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy