banner ad

Chuck Palahniuk zapowiada dwie kolejne książki i zdradza szczegóły

14 lutego 2013


Chuck Palahniuk ogłosił, że sprzedał prawa do swoich dwóch kolejnych książek. Poza zapowiadaną na ten rok kontynuacją „Potępionych” wiemy już, co ukaże się w 2014 i 2015 roku.

Zgodnie z podpisaną umową w październiku 2014 roku na rynek trafi powieść zatytułowana „Beautiful You”, która koncentrować się będzie na „apokaliptycznych możliwościach marketingowych kobiecych przyjemności”. Autor opisuje ją jako humorystyczno-erotyczny thriller, mieszankę „porno dla mamusiek” i chick lit w stylu „Seksu w wielkim mieście” oraz fantasy podobnego do „Klanu jaskiniowego niedźwiedzia”. „Wyobraźcie sobie, że Ira Levin ma dziecko z Jean Auel” – napisał Palahniuk.

W październiku 2015 ma z kolei ukazać się „Make Something Up”. Będzie to nowy zbiór opowiadań, z których wiele pojawiło się wcześniej w amerykańskim wydaniu Playboya.

Przy okazji pisarz zdradził, że produkcja filmu na podstawie „Opętanych” dostała wreszcie zielone światło. Reżyserem i scenarzystą obrazu będzie prawdopodobnie Belgijczyk Koen Mortier (?Ex Drummer?).

Zanim jednak doczekamy się tego całego dobra, w październiku 2013 roku będziemy mogli poznać dalsze losy jedenastoletniej Madison z „Potępionych”. Tym razem dziewczynka powróci na ziemię jako duch, skazana na straszenie swoich rodziców przez rok. Z retrospekcji poznamy jej wcześniejsze dzieciństwo, w tym śmierć kotka, którego ciało zatkało kanalizację w hotelu Beverly-Wilshire. Wprawdzie Madison nie zabiła zwierzaka, ale okazuje się, że jest odpowiedzialna za inną śmierć i prawdopodobnie dlatego została potępiona. Powieść będzie nosiła tytuł „Doomed” (z ang. „Skazani” albo „Skazana”). Polską edycję książki wyda tradycyjnie Niebieska Studnia.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy