Chuck Palahniuk podobny do prezydenta Stanów Zjednoczonych?

24 września 2011

Bliscy współpracownicy Chucka Palahniuka mają ostatnio dobry powód do zabawy – szukają podobieństw pomiędzy pisarzem a 16. Prezydentem Stanów Zjednoczonych, Abrahamem Lincolnem.

Zadziwiające podobieństwo odkrył Gerry Howard, wieloletni redaktor i przyjaciel autora „Podziemnego kręgu”. Swoimi rewelacjami podzielił się z agentem pisarza oraz ludźmi zatrudnionymi w wydawnictwie Random House. Teraz wszyscy porównują zdjęcia obydwu panów i zachęcają do tego samego fanów. Cała akcja jest zapewne elementem kampanii, promującej nową książkę Palahniuka„Potępieni”. Powieść zawiera jakoby tajne wskazówki prowadzące do legendarnej jaskini Abrahama Lincolna, w której spoczywa ukryte złoto konfederatów. Pomijając względny marketingowe trzeba jednak przyznać, że podobieństwo jest uderzające.

„Potępieni” opowiada o tym jak podczas świąt Bożego Narodzenia w ekskluzywnej szwajcarskiej szkole z internatem umiera jedenastoletnia Madison, córka miliardera i gwiazdy filmowej. Trafia prosto do piekła. Do piekła Chucka Palahniuka, w którym w kółko wyświetla się ?Angielskiego Pacjenta?, a potępieni są zmuszani do najgorszego rodzaju pracy… w call-center.

Książka ukaże się w Polsce 18 października, w tym samym dniu co premiera amerykańska, nakładem wydawnictwa Niebieska Studnia.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy