Chuck Palahniuk napisał opowiadanie o Tylerze Durdenie z „Podziemnego kręgu”

14 stycznia 2015

tyler-powraca-podziemny-krag
Chuck Palahniuk ma wyraźnie sentyment do bohatera, który przyniósł mu sławę. Po komiksowym sequelu „Podziemnego kręgu” pisarz ponownie powrócił do postaci Tylera Durdena w nowym opowiadaniu zatytułowanym „Excursion” (z ang. „Wyprawa”).

Opowiadanie znajdzie się w najnowszej książce pisarza pt. „Make Something Up: Stories You Can?t Unread” i zgodnie z zapowiedzią wydawnictwa Doubleday fani będą mogli poznać nieznaną dotąd stronę Tylera, o której nie mieli okazji dowiedzieć się z „Podziemnym kręgu”.

Zapowiedziana w Stanach na 26 maja publikacja to pierwszy prawdziwy zbiór opowiadań w karierze pisarza („Opętani” byli w zasadzie powieścią składającą się z powiązanych fabularnie krótszych tekstów). Oprócz historii z Tylerem Durdenem w książce znajdziemy jedną nowelę i 20 innych opowiadań, które będą bawić i niepokoić. W „Zombie” najlepsi uczniowie prywatnego liceum stają się uzależnieni od ostatniego narkotycznego szaleństwa: elektrycznych wstrząsów za pomocą defibrylatorów serca. W „Puk, puk” syn ma nadzieję opowiedzieć umierającemu ojcu ostatni pikantny dowcip, zaś w „Tunelu miłości” masażysta terapeuta w dziwny sposób sprawia ulgę umierającym klientom.

Na zdjęciu załączonym do newsa Brad Pitt w pamiętnej roli Tylera Durdena z filmu „Podziemny krąg”.

[aw]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy