Christopher Paolini wydaje zbiór opowiadań osadzony w świecie Eragona

17 października 2018


Po siedmiu latach milczenia Christopher Paolini wydaje nową książkę. Zbiór opowiadań osadzonych w świecie Eragona ukaże się w Stanach Zjednoczonych 31 grudnia tego roku.

Paolini wdarł się na listy przebojów jako dziewiętnastolatek ze swoją debiutancką powieścią „Eragon”. Historia chłopca mieszkającego w fantastycznej krainie Alagaësii, który pewnego dnia znajduje smocze jajo, co stanowi początek jego przygód z magią, czarami i smokiem, zachwyciła młodych czytelników, którzy zaczytywali się w książce z niemal taką samą pasją, jak w kolejnych tomach „Harry’ego Pottera”. „Eragon” sprzedał się w nakładzie przekraczającym 24 miliony egzemplarzy, zrozumiałe więc, że Paolini kontynuował cykl. Wprawdzie każda kolejna część cieszyła się mniejszym powodzeniem, wciąż były to wielomilionowe liczby, co sprawiło, że seria początkowo planowana jako trylogia ostatecznie zakończyła się na czterech tomach. Ostatni ukazał się w 2011 roku i od tego czasu autor nie publikował nic nowego. Najwyraźniej jednak zatęsknił za swoimi bohaterami, ponieważ w tym roku czytelnicy mogą spodziewać się kolejnej książki.

Zapowiedziany na 31 grudnia zbiór „The Fork, the Witch, and the Worm. Tales from Alagaësia, vol. 1: Eragon” (z ang. „Widły, Wiedźma i Robak. Opowieści z Alagaësii, tom 1: Eragon”) zawierać będzie trzy zupełnie nowe opowiadania rozgrywające się w Alagaësii, przeplatane scenami opisującymi własne przygody Eragona. Pierwsza historia zaczyna się rok po tym, jak bohater opuścił Alagaësię, aby wyszkolić nowe pokolenie Smoczych Jeźdźców. Teraz zmaga się z niekończącym się potokiem zadań: budowaniem ogromnej smoczej stadniny, kłótniami z dostawcami, pilnowaniem smoczych jaj oraz walką z wojowniczymi Urgaliami i wyniosłymi elfami. W książce znajdą się również ilustracje wykonane przez Paoliniego oraz wyimki ze wspomnień zielarki Angeli napisane przez siostrę autora, Angelę Paolini, która stanowiła inspirację dla tej postaci.

„Po wielu latach pracy nad innymi projektami z ogromną przyjemnością powróciłem do świata Alagaësii” ? oświadczył Christopher Paolini. „Pisanie o Eragonie i Saphirze przypominało powrót do domu po długiej podróży. Te historie wiele dla mnie znaczą i mam nadzieję, że spodobają wam się tak samo, jak mi. (To tylko przedsmak wielu innych.) Przygotujcie się, Smoczy Jeźdźcy. Rzeczy nie zawsze są takie, na jakie wyglądają…” ? dodał autor. Wiadomo zatem, że na jednej książce z „Opowieściami z Alagaësii” się nie skończy.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy