China Miéville pracuje nad wznowieniem komiksowej serii ?Dial H?

16 stycznia 2012

Wydawnictwo DC Comics poinformowało, że wśród nowych serii komiksowych, które wystartują w maju znajdzie się ?Dial H?, do którego scenariusz napisze China Miéville.

Komiks ukaże się w ramach restartu całego uniwersum, jakiego wydawnictwo dokonało niedawno na wszystkich swoich seriach.

?Dial H? opowiada o tajemniczym urządzeniu, które pozwala zwykłym ludziom stać się superbohaterami, wybierając na tarczy cztery litery: ?H-E-R-O?. Za każdym razem gdy tarcza jest używana, człowiek zamienia się w innego superbohatera. Oryginalna seria zadebiutowała w styczniu 1966 roku na łamach 156 numeru komiksu ?House of Mystery?. Na przestrzeni lat cykl odradzał się kilkukrotnie, ostatni raz w 2003 roku pod tytułem ?H.E.R.O.?.

Po ubiegłorocznym restarcie wszystkich serii, DC Comics postanowiło również powrócić do tych, które od lat były niepublikowane. W ten sposób narodził się pomysł wznowienia ?Dial H?. Kilka dni temu wydawnictwo ogłosiło, że scenariusz do serii będzie pisał znany m.in. z ?Krakena? pisarz China Miéville.

?Zawsze uwielbiałem te komiksy? ? wyznał w wywiadzie dla Comic Book Resources. ?To był jeden z moich ulubionych tytułów. Już od dłuższego czasu marzyłem, aby spróbować zrobić coś z ?Dial H?.?

Miéville już wcześniej okazjonalnie pisał scenariusze do pojedynczych odcinków komiksów m.in. do „Hellblazera” i „Sagi o potworze z Bagien”. „Dial H” będzie pierwszą długą serią, przy której będzie współpracował. ?To nie była kwestia, że z DC Comics przyszli do mnie i zapytali ?Czy chcesz to zrobić??, to było tak, że to ja mówiłem ?Czy mogę to zaproponować?? a oni mnie posłuchali. Dlatego jestem tak podekscytowany.?

Za rysunki w ?Dial H? odpowiadał będzie Mateus Santoluoco. Projektowaniem okładek zajmie się znany z legendarnego „Zabójczego żartu” Brian Bolland.

Do newsa załączyliśmy projekt okładki Bollanda do mającego ukazać się w maju pierwszego zeszytu z serii.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy