Chcą napisać powieść w 75 minut

6 sierpnia 2015

powiesc-w-75-minut
Ile czasu potrzeba na napisanie książki? Uczestnicy odbywającego się w najbliższy weekend w Londynie konwentu Nine Worlds Geekfest wierzą, że wystarczy 75 minut. Takiego zadania nie można się jednak podjąć samodzielnie: dokona tego pięćdziesiąt osób pod kierownictwem pisarza science fiction Chrisa Farnella.

System pisania powieści będzie przedstawiał się następująco: przez pierwsze czterdzieści pięć minut cała grupa skoncentruje się na wymyślaniu fabuły, charakterystyki bohaterów i struktury powieści. Potem przez pół godziny każdy z autorów będzie musiał napisać przydzielony mu jeden rozdział książki.

Jak twierdzi inicjator przedsięwzięcia, pisarz Chris Farnell, podczas warsztatów literackich uczestnikom daje się zwykle dziesięć minut na napisanie tekstu długości od pięciuset do tysiąca znaków. Pół godziny powinno więc wystarczyć na stworzenie krótkiego rozdziału. Farnell podkreśla, że celem akcji nie jest napisanie dzieła, lecz sprawdzenie, czy w ogóle jest możliwe powstanie w tak krótkim czasie spójnej i czytelnej książki, oraz nauka, jaką można z takiego eksperymentu wyciągnąć.

Powieść zostanie później opublikowana w formie darmowego e-booka.

[am]
źródło: The Guardian
fot. The Hamster Factor

Tematy: ,

Kategoria: newsy